Anarchistická federace

Filtry: Z domova (92)

[DOPIS ČTENÁŘE] Prase zachrochtalo, aneb jak daleko lze dohlédnout ze slonovinové věže

Že poslanci a ministři žijí ve slonovinové věži, to je jasné asi každému "obyčejnému člověku." Jak moc odtrženi od života ale skutečně jsou ve svých limuzínách s řidičem, vozících je z jejich luxusních bytečků do teploučkých křesílek v neméně luxusních kancelářích, kde dostanou -opět luxusní- oběd za pár korunek a kde mohou telefonovat za státní peníze, to se ukáže jen občas, když se projednává téma, které se obyčejných lidí bolestně dotýká, ale optika mocipánů ji nedokáže rozpoznat. Naposledy šlo o podporu v nezaměstnanosti... (více)

„Sociální smír“ nebo důstojný život? Naší odpovědí je sebeorganizace a přímá akce!

V následujících dnech se v Praze uskuteční několik protestních akcí proti reformě veřejných financí (o ní viz článek Socánkova amnézie na těchto stránkách).

19. 6. proběhne demonstrace Asociace samostatných odborů, začne v 10.00 na Letenské pláni a bude pokračovat pochodem na Staroměstské náměstí, kde bude od 12.00 mítink.

23. 6. proběhne demonstrace Českomoravské komory odborových svazů od 14.00 před Úřadem vlády ČR.


Na obou akcích budou přítomni anarchisté a budou zde šířit své vlastní myšlenky - nejen kritiku jednotlivých asoicálních reforem, ale i jejich příčin. Přijďte i vy podpořit anarchistickou agitaci na akcích pracujících! Kontaktujte nás na e-mailu: praha@csaf.cz

Otiskujeme zde text letáku, který bude na akcích rozdáván. (více)

Sprava z prednasok "Ani Saddam ani Bush!"

V ramci serie prednasok Priamej Akcie o pricinach, suvislostiach a dosledkoch invazie v Iraku sa koncom maja uskutocnili prednasky v dalsich troch mestach Slovenska. V stredu 21. 5. sa prednaska uskutocnila v trnavskej Planete. Pritomnych bolo cca 15 posluchacov. V piatok 23. 5… (více)

Evropská unie z anarchistického pohledu

Prvním květnem byla zahájena oficiální kampaň, která by měla přesvědčit zdejší lid, aby v referendu ke vstupu do EU zahřměl sborovým ANO. Stále častěji proto budeme na každém kroku a rohu zakopávat o všudypřítomnou státní propagandu, jež nám v holých větách ozřejmí, jaké plusy… (více)

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Punx for Myanmar

25. 6. 2021, Plzeň

Benefiční koncert a krátká přednáška o situaci v Myanmaru …(více)