Anarchistická federace

Anarchistický 1. máj

Přesně za měsíc se bude v Praze konat tradiční anarchistické setkání spojené s pochodem i angažovanou zábavou.

obr.

Letošní První máj opět oslavíme ve velkém stylu – v ulicích! Znovu si společně užijeme den, který je nesmazatelně spjatý s bojem za osmihodinovou pracovní dobu i tuzemským anarchistickým hnutím. I když by se mohlo zdát, že se svět čím dál tím rychleji řítí do prdele, máme pořád dost důvodů k radosti. Koneckonců, my se trosek nebojíme – máme jeden druhého a krize posledních let ukázaly, že se na sebe můžeme spolehnout.

Na Ukrajině už více než dva roky řádí imperiální vojska kremelského diktátora, i nadále se nám ale daří rozvíjet solidární projekty na podporu kámošů*ek, kteří se invazi rozhodli postavit. Společně zvládáme organizovat materiální podporu dříve nevídaných rozměrů.

Klimatická krize umocněná neschopností vlád postavit se zájmům kapitálu dál eskaluje, stejně tak však roste hnutí za klimatickou spravedlnost bojující za udržitelnou, spravedlivou budoucnost.

Vládnout se nám tu pořád snaží asociální parta konzerv a technokratů, která jako by se snažila dohodit co nejvíc oveček konkurenčnímu hnutí jednoho muže. Jak jim, tak rádobyalternativám v podobě okamurovských obchodníků se strachem nebo rudohnědých putinistů prd záleží na lidech, co kvůli vyděračským nájmům pálí nejlepší roky života v několika pracích naráz, na živořících seniorech a samoživitelkách, na mladých, na queers nebo celkově komkoli jiném než stranických sponzorech.

Navzdory téhle nepříliš pozitivní atmosféře ale vznikají další a další autonomní prostory, samosprávné projekty a aktivní skupiny skvělých lidí věřících, že lepší svět je možný. Anarchistické hnutí nejen že žije, ale můžeme i s jistotou konstatovat, že roste, jak do počtů, tak do kvality. Nezůstáváme na místě, posouváme se dál, učíme se a myšlenky svobody, spravedlnosti a rovnosti prosazujeme každý den, mnoha různými způsoby. První máj je pro nás příležitost se potkat, propojit, navázat nová přátelství a třeba i něco skvělého naplánovat.

Prvního května se nejprve od 13:30 společně potkáme k pietě, pár proslovům a pikniku na Střeleckém ostrově, tradičním místě tuzemských prvomájových akcí. Poté se vydáme na barevný a hlasitý průvod městem. Na ostrově Štvanice nás pak čeká bohatý hudební program – jednotlivé interprety*ky brzo představíme.

Moc se na vás všechny těšíme!


V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy