Anarchistická federace

Filtry: Publikace, Z domova (6)

Bieda ducha č. 5

Lokálne veci, spoločnosť, vzdelávanie a výchova, kritika, ekonomika/etika, zemeveda/ekológia, kreativita, dejiny, hudba, basneNa podzim 2005 vyšlo další číslo velmi zajímavého slovenského zinu Bieda ducha, který se vyznačuje poměrně zajímavě řešenou vazbou: xeroxovaný časopis je na dvou místech svázán provázky. Je to elegantní řešení finančních… (více)

Příběh anarchismu

Právě vyšla společná kniha pracovníka AV ČR a sympatizanta ČSAF o dějinách anarchistického myšlení Anarchismus - svoboda proti moci. Přinášíme esej, který k těmatu knihy napsali pro přílohu deníku Právo Salon spolu s úvodem od redakce Salonu. Knihu o rozsahu 672 stran lze sehnat se slevou za 350 Kč v infocafé Krtkova kolona nebo poštou za 380 Kč zaslaných složenkou na adresu ČAS, PO Box 223, Praha 1, 111 21.
(více)

S. K. Neumann: Mistře Jene, teologu ...

A ke druhému svátku vánočnímu ještě druhá báseň anarchistického klasika. Tentokrát především pro všechny evangelíky (evangelice), husity (husitky) a české bratry (české sestry) mezi našimi čtenáři a čtenářkami: oním mistrem Jenem, s nímž si to anarchistický básník přelomu 19. a 20. století cítil potřebu vyřídit, není totiž nikdo jiný než Jan Hus... a báseň je poněkud nečítanková. (více)

Stránkování

 

Píšou jinde

Podporujeme