Dva roky genocidy
Pochod proti genocidě v Palestině …(více)
Mexická vláda se neřídí zákony, ale rasismem. AF se připojila k otevřenému dopisu Mexickému velvyslanectví v Praze
Znění otevřeného dopisu:
Dorazili k nám zprávy o obtížích, na které ve snaze získat pasy naráží skupina mexických občanů a občanek pocházejících z Chiapasu, a to i přes to, že splnili všechny legální podmínky nutné pro obdržení dokumentu, bez kterého není možné území mexického státu opustit, ani se do něj vrátit.
Informace, které máme k dispozici, ukazují, že la Secretaría de Relaciones Exterios de México (SRE, Ministerstvo zahraničí) a úřady spadající do jeho pravomoci, zamítají žádosti mnoha těchto lidí. Jejich rozhodnutí se přitom nezdají být motivována chybějícími dokumenty, ale na základě domorodého původu žadatelů. Komentáře jednotlivých zaměstnanců, zaměstnankyň, úředníků a úřednic jsou k přečtení ve vyjádření citovaném níže [ZDE], nebudeme je zde proto opakovat.
Tyto lidi, kterým nyní diskriminace zabraňuje nás na různých místech v Evropě navštívit, jsme pozvali jako organizace, kolektivy, skupiny i jednotlivci. Požadujeme proto po la Secretaría de Relaciones Exterios de México, aby jim pasy vydala za stejných podmínek a ve stejném časovém intervalu, jaké zákon zaručuje všem občanům a občankám Mexika.
V případě, že jim toto jejich legitimní občanské právo bude odepřeno, vyjádříme formou demonstrací svůj nesouhlas v našich městech, na ambasádách, konzulátech a dalších místech oficiální reprezentace Mexika po celé Evropě. Nejsme lhostejní k porušování ústavních práv, které zažívají naši mexičtí, chiapaští, domorodí a zapatističtí přátelé. K tomu se hlásíme my, níže podepsaní a požadujeme odpověď prostřednictvím emailu blackseeds@riseup.net ze strany Mexického velvyslanectví v Praze.
Družstvo Black Seeds
Anarchistická federace
Kolektiv 115
Limity jsme my
Anarchistický černý kříž
Kolektiv Čobani
Prostor39
Roleta39
3 ocásci
Food not Bombs
Naiff
Nakladatelství Neklid
RFK
D-Zóna
InfoPavlač
Mycelium
Související odkazy:
La Montaña už kotví u Azorských ostrovů
Očekáváme vás
Výprava Ixchel
Příprava na plavbu do Evropy
Zapatistická autonomie
První část: Deklarace… za život
Existence č. 1/2019: Zapatistické povstání
Starý Antonio v novém hávu
Pochod proti genocidě v Palestině …(více)
Demonstrace …(více)
Literární procházka …(více)
Cyklojízda Prahou pro Gazu …(více)
Proti genocidě a za propuštění unesené Češky. Demonstranti zablokovali dopravu v centru Prahy
denikalarm.cz 7.10.2025„Volby přestaly mít jakýkoliv účinek.“ Občanská mobilizace ve Francii pokračuje
denikreferendum.cz 18.9.2025Je potřeba mluvit o dotacích pro oligarchy. Re-set ukazuje miliardy z veřejných rozpočtů
denikalarm.cz 6.9.2025Film The Voice of Hind Rajab sklidil rekordní 23minutové ovace při premiéře na festivalu v Benátkách
blisty.cz 5.9.2025Italští dokaři hrozí blokádou dodávek do Izraele, pokud flotila s pomocí pro Gazu nedorazí do cíle
denikalarm.cz 4.9.2025