Anarchistická federace

Zapatistická autonomie

Do konce dubna si můžete objednat deskovou hru, jejímž cílem je vytvořit autonomní území ve spolupráci s ostatními.

hra

Organizujte se a vytvořte autonomní území, které – ve vzdoru a rebelii – dosáhne 13 zapatistických požadavků a 7 principů samosprávy!

Když to hned nepůjde v reálu, můžete to trénovat po večerech s přáteli nad deskovou hrou Autonomía Zapatista (Zapatistická autonomie).

Objednat si ji můžete na e-mailu blackseeds[a]riseup.net, a to do konce dubna. Cena hry je 40 euro a veškerý zisk z prodeje (přibližně 26 euro za kus) bude použit na financování zapatistické cesty „Za život“. Uveďte počet kusů her, své jméno, telefon a zda si hru vyzvednete v Praze (Roleta39), v Brně (Tři ocásci), či vám ji pošleme přes zásilkovnu (uveďte adresu pobočky). Do konce dubna pak uhraďte částku 40 € (podle aktuálního kurzu cca 1050,-) na účet 2801955025/2010. Do poznámky pro příjemce prosím napište „Hra“ a jméno, na které jste hru objednávali v mailu. Pokud chcete hru zaslat přes zásilkovnu, k částce připočítejte 70 Kč.

Hry by měly do Česka fyzicky dorazit v průběhu května či června. Kdo si hru objedná, bude informován, že je připravená k vyzvednutí. Balení bude obsahovat instrukce v různých jazycích, včetně češtiny.

Kdo má zájem dozvědět se více o zapatistickém povstání v jihomexickém státě Chiapas, může si na uvedených místech zároveň zakoupit tématu věnované číslo anarchistické revue Existence a/nebo knihu Příběhy Starého Antonia.

Informace k benefiční deskové hře

Hra je založená na spolupráci namísto soupeření, společně usilujeme o dosažení třinácti zapatistických požadavků: půda, práce, bydlení, strava, zdraví, vzdělání, demokracie, svoboda, spravedlnost, nezávislost, mír, informace a kultura. Abychom jich dosáhli, musíme se dohodnout, jakým způsobem budeme spravovat caracoly, a společně čelit hrozbám: útokům zlé vlády a paramilitárních skupin, megaprojektům, přírodním katastrofám, militarizaci… Dynamika hry spočívá v rozhodování ohledně dělby práce a nakládání se zdroji v rámci jednotlivých caracolů, v zajišťování vlastní obživy, zdravotní péče, vzdělávání atd., dosažení třinácti požadavků s omezenými zdroji (v tom tkví náročnost hry) a ve vzájemné podpoře mezi jednotlivými hráči a hráčkami, která symbolizuje spolupráci mezi caracoly.

Hra je navržená Pablem Garaizarem, autorem her Moon a Archers of Nand, a graficky zpracovaná mexickým umělcem známým jako Gran Om.

¡Viva la autonomía zapatista!


Verze pro tisk 21.4.2021 Black Seeds
Aktuální číslo měsíčníku A3

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy