Anarchistická federace

Dokumentární film SÍŤ

Anarchisté v Rusku natočili dokument o svých kamarádech, obviněných ve vykonstruované kauze „Síť“.

Pod označením „Síť“ začala ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) vyšetřovat údajné teroristické spolčení v říjnu 2017. Během měsíce zatkli ve městě Penza prvních šest lidí. Zatýkání pokračovalo také v Petrohradě. Většina osob zatažených do případu jsou antifašisté a anarchisté, řada zatčených se věnovala airsoftu. FSB tvrdí, že všichni zatčení byli v ilegální organizaci Síť a hodlali během prezidentských voleb a mistrovství světa ve fotbale za pomoci výbušnin „přimět masy k destabilizaci politické situace v zemi“ a rozpoutat ozbrojené povstání. Buňky Sítě prý fungovaly v Moskvě, Petrohradě, Penze a v Bělorusku. Zatčeným byly při prohlídkách podstrčeny zbraně. Většina zatčených popsala, jak byli mučeni elektrickým proudem. Vyšetřovatelé tvrdí, že u jednoho zatčeného bylo mučení zákonné a že u jiného jsou stopy po mučení jen kousance od štěnic. V lednu 2019 se zjistilo, že mezi antifašisty byl nasazen policejní donašeč – neonacista Vlad Gresko.
Obvinění mají být souzeni podle paragrafu 205.4 Trestního zákoníku (příslušnost k teroristiské organizaci), kde je stanoven trest od pěti do deseti let odnětí svobody.

Dokument Síť s českými titulky sledujte ZDE.

 

O kauze jsme psali:
https://www.afed.cz/text/6787/airsoft-aneb-pripad-teroristu-z-penzy

https://www.afed.cz/text/6793/stop-muceni

https://www.afed.cz/text/6811/den-solidarity

https://www.afed.cz/text/6784/policejni-stat-rusko

Info v ruštině:

https://avtonom.org/people/delo-piterskih-i-penzenskih-antifashistov

Info v angličtině:

https://rupression.com/en/

 


Verze pro tisk 13.2.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Iniciativu Za barem

26. 10. 2019, Praha

Klasická sobotní lidovka, kde se můžete dozvědět více o nově vzniklé skupině Za barem, dobře se najíst a přispět na zajímavý projekt. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)