Anarchistická federace

Policejní stát Rusko

Anarchisté a antifašisté v Rusku čelí další vlně represí.

Antifašista Viktor Filinkov zmizel 23. ledna v Petrohradě cestou na letiště a dva dny o něm nikdo nic nevěděl. Objevili ho členové veřejné komise pro práva vězňů až 25. ledna ve vazební věznici. Fízlové z FSB (ruská státní bezpečnostní služba) ho celkem pět hodin mučili v lese u Petrohradu a nutili ho, aby se přiznal k teroristickým aktivitám a naučil se přesné formulace přiznání, které měl pak odříkat do protokolu. Viktor měl na těle četné rány od mlácení, modřinu na pravém kotníku a na hrudníku spáleniny od elektrického paralyzéru. V jeho bytě udělali domovní prohlídku a zastrašovali sousedy v domě. Ve čtvrtek 25. ledna byl Viktor odsouzen na dva měsíce za podezření z terorismu, ke kterému „se přiznal“.

Další prohlídka proběhla v petrohradském bytě, kde bydlí antifašista Igor Šiškin s manželkou a kamarády. Igora unesli 25. ledna, když šel venčit psa. Obyvatelé bytu byli vyslechnuti na úřadě FSB, kde se jich ptali na „teroristické“ skupiny a poté je propustili. O tom, kde se nachází Šiškin, ale od té doby nejsou žádné informace. Jsou dobré důvody myslet si, že je v současné době mučen FSB.

O situaci v Petrohradě a o dalších útocích ruské státní bezpečnosti na aktivisty v jiných městech přineseme podrobnější informace v dalších textech.

Volejte prosím na ruskou ambasádu a FSB s dotazy ohledně osudu Igora Šiškina.

Telefon konzulárního oddělení velvyslanectví Ruské federace: +420 233 374 093
 

FSB: +78124386003 (recepce), +78124387110 (24/7)

Fax: +78125716434

 

Zdroje:

https://ovdinfo.org/express-news/2018/01/26/antifashist-arestovannyy-po-delu-o-terrorizme-zayavil-o-pytkah

https://avtonom.org/news/v-peterburge-propal-antifashist-sotrudniki-fsb-proveli-obysk-v-kvartire-gde-prozhival

 

P. S. Policejní stát se v plné parádě předvedl i v dalším případě. Soud v Rostově na Donu v úterý 23. ledna odsoudil dva ekoaktivisty, bratry Romana Milčenka a Vladimira Milčenka na rok nepodmíněně. Aktivisté byli odsouzeni za násilí vůči policii. K tomu mělo dojít před třemi lety, kdy přijela policie k oběma bratrům domů, protože je považovala za organizátory akcí proti skládce u rostovské vodní nádrže. Aktivisté se prý nechovali přátelsky, a tak se je policajti Masljuk a Prochorov rozhodli zatknout. Podle Bratrů Milčenkových je při tom zmlátili, podle policie to bylo naopak. Ovšem o jakémkoli zranění fízlů není jediná zmínka dokonce ani v lékařské zprávě. Bratři Milčenkovi byli odsouzeni za způsobení zranění, které nikdy neexistovalo.

 

Zdroj: https://zona.media/news/2018/01/24/milchenko


Verze pro tisk 27.1.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefit na FNB Plzeň

24. 7. 2020, Plzeň

Akce na podporu místního kolektivu Food Not Bombs …(více)

Pivo s K115

24. 7. 2020, Praha

Neformální posezení u piva (limošky nebo vína) v Bike Kitchen na Štvanici …(více)

DIY Publishing Workshop

29. 7. 2020, Praha

…(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)