Anarchistická federace

Poznej svého protivníka

Několik informací o policejní kontrole protestů v Německu, které se mohou hodit těm, kdo se chystají na akce proti summitu G20

Block G20

Summit G20 v německém Hamburku se rychle blíží. Desítky tisíc aktivistek a aktivistů včetně mnoha lidí ze zahraničí se mobilizují k protestům. Můžeme v klidu říci, že všechny naše akce bez ohledu na to, jaký přístup k protestu či narušení summitu zvolíme, se budou muset vypořádat s určitou úrovní policejní přítomnosti. Pro lidi bez větších zkušeností s velkými veřejnými akcemi v Německu je zásadní vědět, že německé taktiky kontroly protestů se významně liší od těch užívaných v dalších západních zemích, jako je Francie, Itálie, Dánsko či Velká Británie. K tomu účelu jsme připravili překlad speciální brožury Poznej svého protivníka. Policejní kontrola protestů v Německu, kterou si můžete stáhnout ZDE.

Brožura se věnuje vybavení a taktikám užívaným německými policejními silami pro vypořádání se s protesty anebo nepokoji. Nahlíží i do organizační struktury policie v Německu a její historie. Poskytuje nápady na opatření, která můžete při konfrontaci s policií přijmout – ať už jako jednotlivci nebo afinitní skupiny. Přináší také stručný přehled nejdůležitějších právních témat týkajících se demonstrací.

Tento materiál není nějakým všezahrnujícím vhledem. Nevěnuje se diskusi o výhodách a nevýhodách přímých útoků na policii, nevysvětluje politickou roli policejního aparátu v pozdním kapitalismu (o tom si můžete přečíst v Existenci č. 2/2017 na téma „ochránci pořádku“) a neposkytuje ani rozsáhlé právní rady. Jejím cílem není čtenáře vystrašit, spíše naopak: když budete vědět, proti čemu stojíte, můžete se adekvátně připravit a v důsledku vám bude mnohem méně hrozit, že vás vyděsí neznámá situace.

Pozvánka na protesty proti summitu G20 v Hamburku


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidová kuchyně: Halušky na RajzAp

20. 1. 2018, Praha

Máte rádi halušky? My jo. Budou u nás v lidovce. A k nim i polívka a něco sladkýho. Ale to stejně nikoho nebude zajímat, protože budou halušky. Za 80Kč a výtěžek poputuje na riseup.net. …(více)

Klinika: Veřejné plénum

22. 1. 2018, Praha

Co si myslíte o současném směřování a fungování Kliniky? Jak to s Klinikou vypadá? Jak se jí dá pomoct? A jak vůbec funguje společné plénum? …(více)

Benefiční večeře a promítání pro Sub.Media

24. 1. 2018, Praha

Zámořský anarchistický kolektiv Sub.Media už víc než deset let vytváří videa, informující o světovém dění a přináší pohledy na situace od různých lidí, zapojených do různorodých společenských bojů. …(více)

Benefit na ABC vol.2

10. 2. 2018, Praha

Benefit na anarchistický černý kříž vol. 2. Naší zbraní je solidarita!!! …(více)

Bezpeněžní zóna

10. 2. 2018, Plzeň

„Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Anarchistický festival knihy

19. 5. 2018, Praha

TBA - contact us! …(více)