V pátek 14. června se místní anarchisté a antiautoritáři z okruhu Československé anarchistické federace (ČSAF) opět sešli, aby vyjádřili solidaritu s protesty naštvaných lidí v Turecku. Ve večerních hodinách nainstalovalo 15 lidí před čáslavským kinem výstavu zachycující na fotografiích turecké protesty doplněné texty. Člen… (více)
Meltzer se dostal k anarchistickému hnutí v 15 letech, kdy navštívil přednášku Emmy Goldmanové. Velkým impulsem pro něj bylo vypuknutí španělské občanské války v roce 1936. V této souvislosti podnikal mnoho věcí od organizování demonstrací solidarity a propagandy ve prospěch anarchistů až po spolupráci… (více)
Večer 15. června začala v Istanbulu další z orgií policejního násilí, zatím asi nejmasivnější. (více)
Prohlášení k obsazení domu v Řehořově ulici v Praze na Žižkově. (více)
Překlad mezinárodní solidární výzvy filipínských anarchistů. (více)
Další z e-mailů od tureckých anarchistů o situaci v Istanbulu. (více)
Na konci května se v Brně už podesáté uskutečnil festival alternativní kultury a aktivismu ProtestFest. Letošní téma bylo právě deset let… (více)
Překlad e-mailu, který nám zaslali naši turečtí kamarádi. „Zahlédli jsme pod dlažbou pláž. Zdvihli jsme černý prapor vzpoury!“ (více)
Ve čtvrtek 6. června se uskutečnila demonstrace reagující na násilí ze strany turecké policie vůči protestům, které zprvu hájily istanbulský park Gezi před likvidací a zástavbou obchodním centrem a posléze se změnily v protivládní protesty po celé zemi. Akci před tureckou ambasádou v Praze… (více)