Anarchistická federace

Chceme jenom grilovat!

Stručný report z neformálního pofelu členek, členů, sympatizantů a sympatizantek AF

Praha

Již delší dobu (zhruba od veleúspěšného piva proti pravici) jsme si v pražské skupině AF říkali, že bychom rádi zorganizovali další neformální akci, kde bychom se mohli navzájem poznat (korporátním slovníkem – zasíťovat), trochu zakonspirovat, ale především se dobře najíst a napít.

Jelikož jsme všichni velkými příznivci dobrého počasí, zábavy a především grilování, rozhodli jsme se svolat na 16. června akci s všeříkajícím názvem „Pofel a griluj s AF“. Na „oficiální program“ jsme se úmyslně vykašlali, protože naším cílem nebyla ani tak masivní náborová akce, jako spíš ogrilování co největšího množství vege dobrot a vypití přiměřeného počtu lahváčů.

Dočasná autonomní zóna byla ustanovena po páté na veřejném grilovacím místě v žižkovském parku Parukářka a v průběhu večera se na místě vystřídalo několik desítek lidí nejrůznějších zájmů, koníčků, chutí i profesí. Identifikovat ten správný anarchistický gril nebylo složité, protože jednomu z našich členů se po akrobatickém výkonu podařilo na větev nedaleko stojícího stromu upevnit černo-rudou vlajku.

Na místě byl k dispozici výběr z distra Nakladatelství AF, na jídlo a pití měli účastníci a účastnice možnost přispět do solidární kasičky. Výtěžek putoval na podporu ukrajinských anarchistů čelících Putinově invazi.

Během večera spontánně vznikl transparent jasně deklarující náš postoj k policii, fotka s nímž byla následně doplněna o společné prohlášení AF a Kolektivu 115 k výročí smrti Stanislava Tomáše. Transparent byl umístěn na kamennou zídku, kde setrval až do pozdních večerních hodin, kdy musel být zachráněn před akční dvojicí monocajtů, kteří bujarou komunitní zábavu dorazili rozprášit. Nikoliv však kvůli rušení nočního klidu (nejbližší zástavba je poměrně vzdálená, a navíc nemá mnoho obyvatel, neb se jedná o slavné žižkovské investiční byty), ale kvůli porušení vyhlášky o zákazu grilování po osmé hodině večerní. Marné byly apely na lahodnou chuť sójových párků a marinovaného seitanu, jakož i snaha hlídku uplatit pytlíkem oříšků. Doutnající gril jsme byli nuceni uhasit a povedený večer zakončit dopitím zbývajících nápojů o zhruba 20 metrů dál.

Akci hodnotíme jako velice povedenou a jistě ji alespoň jednou ještě během tohoto léta zopakujeme. A vyzýváme vás: organizujte se a grilujte, co hrdlo ráčí! Na truc státu, kapitalismu, policii i všem vyhláškám. Grilování je dobré.

PROTI STÁTU A KAPITALISMU!
GRILOVANÉ VEGE-KLOBÁSKY PRO VŠECHNY!


Verze pro tisk 1.7.2022 AF-Praha
Jak pomoct anarchistkám a anarchistům v Rusku a Ukrajině
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy