Anarchistická federace

Ukažme si na prázdné domy!

ODS volá do akce.

ODS

Pražský kolektiv ODS (Opravdu Dobré Squaty) jsme Vám představili v reportu z červencového ilegálního promítání v jednom z dlouhodobě chátrajících domů v centru Prahy. Nyní přichází s výzvou k decentralizovaným akcím, které mají upozornit na skutečnost, že na jedné straně jsou lidé, kteří se nemohou dovolit důstojné bydlení, a na straně druhé spousty prázdných domů a bytů.

Ceny nájmů a bytů rostou v Praze dvakrát rychleji než mzdy a tak je mnoho lidí nuceno platit stále více peněz za bydlení ve stále horších podmínkách. Mezitím se zisky developerů během posledních let zdvojnásobily a segment bytů využívaných jen na investice neustále roste. Naše domovy byly proměněny na spekulativní zboží miliardářů a korporací a zcela ztrácí svou sociální hodnotu.

Jsou to už dva roky od doby, kdy stát násilně vyklidil Autonomní sociální centrum Klinika, dva roky už Praze schází otevřené domovy pro dobrovolné aktivity překračující hranice ideologií i tržního světa. Je na čase znovu začít tento stav měnit.

I z těchto důvodů vyzývá ODS k otevřené akci:

Vyberte si ve svém městě, čtvrti, ulicí prázdný dům a v týdnu od 10. do 17. ledna ho veřejně označte – plakátem, transparentem či jinak. Vyfoťte své dílo a označte ho hashtagem #domyprolidi, či ho pošlete na facebookový profil Opravdu Dobré Squaty [můžete zaslat také na afed(a)afed.cz, rádi předáme].


Verze pro tisk 10.1.2021 ODS

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy