Anarchistická federace

Řecko: Terra Incognita vyklizena

Po šestnácti letech byl vyklizen squat Terra Incognita v řecké Soluni. Budova fungovala jako aktivistické centrum, vydavatelství, knihkupectví, kavárna a tělocvična. Přečtěte si vyjádření kolektivu.

Terra Incognita

V pět ráno 17. srpna vtrhla do budovy squatu Terra Incognita v Soluni banda uniformovaných fízlů. Budova byla obsazena od roku 2004 a představuje mezník boje anarchistického hnutí ve městě. Policie budovu vyklidila. Technické a materiální vybavení bylo zkonfiskováno a v budově toho mnoho nezbylo. Došlo k zabavení vybavení stanice první pomoci, nářadí z tělocvičny, knihovny a veškeré vybavení tiskárny. Přišli jsme o archiv plakátů a další dobové dokumenty.

Od prvního okamžiku policii sekundovali dobře vykrmení lokajové mediálního průmyslu, kteří po počátečním objektivním šíření falešných a nepotvrzených zpráv o zatčení jedné osoby (což je lež) přešli na řízenou pomlouvačnou kampaň zkopírovanou z policejních zdrojů, jak mají ve zvyku při podobných represích.

Brzo se v blízkosti squatu shromáždila asi stovka lidí. Lidé skandovali hesla na podporu squatu a anarchistického boje a postupně se blížili k budově, kde byli policií obklíčeni.

Když stát podepisuje kontrakty s velkými turistickými agenturami a developery „ekologického rozvoje“ ve prospěch kapitálu, když bojuje za zájmy energetických gigantů a otevřeně připouští možnost pustit se do ozbrojeného konfliktu, když odkládá bezmocné lidi do detenčních center pro migranty a nutí je žít jejich všední životy v žalostných podmínkách, když střílí lidi na hranicích a topí lidi v moři, když porušuje právo na protest a snaží se ničit pracující, když obviňuje lidi z šíření koronaviru, aby zakryl své zločiny páchané na zdravotnickém systému, ve svých řadách netoleruje žádný hlas odporu.

Takže se nejedná o žádnou náhodu, že se stát rozhodl pokračovat v napadání infrastruktury anarchistického hnutí, které je jeho důsledným protivníkem ve všech ohledech. Naše squaty a infrastruktura jsou velmi důležité nástroje boje za sociální revoluci a anarchismus, stejně jako pro náš každodenní odpor ve světě definovaném útlakem. Tento čin je každopádně útokem na celé hnutí.

Budovy můžou být obsazeny znova. Infrastruktura může být vybudována znova. Vztahy a pohyby, které se díky nim tvoří, nemohou být nikdy potlačeny státy, policií ani žádnými autoritami. Důležité je pokračovaní boje proti státu, kapitálu a každé formě autority. Boj bude pokračovat, dokud budou myšlenky svobody a anarchie žít v našich myslích a srdcích.

Chtěli nás pohřbít, ale zapomněli, že jsme semínka odporu.
Nic nekončí.
Terra navždy zůstane squatem.
Ruce pryč od našich squatů!
 

Squat Terra Incognita
https://squ.at/r/41xw
https://terraincognita.squat.gr/
 

Zdroj:
https://freedomnews.org.uk/greece-terra-incognita-evicted/

 

Psali jsme:
https://www.afed.cz/text/7203/recko-tezkoodenci-opet-radi-v-exarchii https://www.afed.cz/text/7151/recko-zakernost-mocnych


Verze pro tisk 25.8.2020 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Bezpeněžní zóna

17. 10. 2020, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)