Anarchistická federace

Řecko: Terra Incognita vyklizena

Po šestnácti letech byl vyklizen squat Terra Incognita v řecké Soluni. Budova fungovala jako aktivistické centrum, vydavatelství, knihkupectví, kavárna a tělocvična. Přečtěte si vyjádření kolektivu.

Terra Incognita

V pět ráno 17. srpna vtrhla do budovy squatu Terra Incognita v Soluni banda uniformovaných fízlů. Budova byla obsazena od roku 2004 a představuje mezník boje anarchistického hnutí ve městě. Policie budovu vyklidila. Technické a materiální vybavení bylo zkonfiskováno a v budově toho mnoho nezbylo. Došlo k zabavení vybavení stanice první pomoci, nářadí z tělocvičny, knihovny a veškeré vybavení tiskárny. Přišli jsme o archiv plakátů a další dobové dokumenty.

Od prvního okamžiku policii sekundovali dobře vykrmení lokajové mediálního průmyslu, kteří po počátečním objektivním šíření falešných a nepotvrzených zpráv o zatčení jedné osoby (což je lež) přešli na řízenou pomlouvačnou kampaň zkopírovanou z policejních zdrojů, jak mají ve zvyku při podobných represích.

Brzo se v blízkosti squatu shromáždila asi stovka lidí. Lidé skandovali hesla na podporu squatu a anarchistického boje a postupně se blížili k budově, kde byli policií obklíčeni.

Když stát podepisuje kontrakty s velkými turistickými agenturami a developery „ekologického rozvoje“ ve prospěch kapitálu, když bojuje za zájmy energetických gigantů a otevřeně připouští možnost pustit se do ozbrojeného konfliktu, když odkládá bezmocné lidi do detenčních center pro migranty a nutí je žít jejich všední životy v žalostných podmínkách, když střílí lidi na hranicích a topí lidi v moři, když porušuje právo na protest a snaží se ničit pracující, když obviňuje lidi z šíření koronaviru, aby zakryl své zločiny páchané na zdravotnickém systému, ve svých řadách netoleruje žádný hlas odporu.

Takže se nejedná o žádnou náhodu, že se stát rozhodl pokračovat v napadání infrastruktury anarchistického hnutí, které je jeho důsledným protivníkem ve všech ohledech. Naše squaty a infrastruktura jsou velmi důležité nástroje boje za sociální revoluci a anarchismus, stejně jako pro náš každodenní odpor ve světě definovaném útlakem. Tento čin je každopádně útokem na celé hnutí.

Budovy můžou být obsazeny znova. Infrastruktura může být vybudována znova. Vztahy a pohyby, které se díky nim tvoří, nemohou být nikdy potlačeny státy, policií ani žádnými autoritami. Důležité je pokračovaní boje proti státu, kapitálu a každé formě autority. Boj bude pokračovat, dokud budou myšlenky svobody a anarchie žít v našich myslích a srdcích.

Chtěli nás pohřbít, ale zapomněli, že jsme semínka odporu.
Nic nekončí.
Terra navždy zůstane squatem.
Ruce pryč od našich squatů!
 

Squat Terra Incognita
https://squ.at/r/41xw
https://terraincognita.squat.gr/
 

Zdroj:
https://freedomnews.org.uk/greece-terra-incognita-evicted/

 

Psali jsme:
https://www.afed.cz/text/7203/recko-tezkoodenci-opet-radi-v-exarchii https://www.afed.cz/text/7151/recko-zakernost-mocnych


Verze pro tisk 25.8.2020 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy