Anarchistická federace

Benefičně pro Food not Bombs

Zpráva o hudební akci na podporu FNB Plzeň

Plzeň

V pátek 24. července se na zahrádce plzeňského klubu Belfast konala další z akcí na podporu místního kolektivu Food not Bombs. Organizace se ujala dlouhodobě osvědčená Solidarity Crew (DIY Pilsen Gigs).

Již při příchodu na místo bylo jasné, o co se jedná. Pod transparentem „Food not Bombs Plzeň“ byly k dispozici materiály o činnosti kolektivu a množství benefičních triček a nášivek se sítotiskovým potiskem od místní výtvarnice Divé Báry. Naproti pak byl umístěn velký stůl se spoustu dobrot, kterým vévodily veganské výpečky s knedlíkem a zelím. Během malé chvilky se vyřešil i problém s chybějícími příbory, takže návštěvníci si mohli za dobrovolný příspěvek plnit bříška. K dispozici byly také letáky ke kauze Síť, knihy od Nakladatelství AF a distro s gramofonovými deskami. Kdo chtěl, mohl přinést trvanlivé potraviny či hygienické prostředky, které budou dále distribuovány potřebným.

Když se prostor zaplnil desítkami lidí, byl večer zahájen přednáškou o kořenech Food not Bombs, a zejména o činnosti FNB-Plzeň, která nespočívá jen v každotýdenním vaření a vydávání jídla. Byla řeč o sociální exkluzi, bezdomovectví, přístupu samospráv (konkrétně o projektu dočasného odklizení bezdomovců za plot na okraji Plzně v souvislosti s nedávnými protikoronavirovými opatřeními). Členka kolektivu za pomoci promítaných obrázků seznámila s dalšími projekty FNB-Plzeň, jako je veřejná šatní skříň, benefiční sbírka knih, zahrada nebo speciální mapka města (více jsme o činnosti kolektivu informovali ZDE), a přiblížila způsoby, jimiž se může každý zapojit.

Nedlouho po přednášce začaly hrát pozvané HC/punkové kapely, konkrétně Die Puppen Augen, Say Raid a Forrest Trump. Vystoupení si užívali jak posluchači, tak interpreti. Jednotlivá vystoupení nebyla zbytečně dlouhá, takže ti, kteří neholdují tomuto hudebnímu stylu, rozhodně nepřišli k úhoně. Následně si za mírného poprchávání připravili svůj pult DJs z místního uskupení Red City Riot, aby po zbytek večera pouštěli desky napříč žánry a zábava mohla pokračovat.

Opět se osvědčilo dobrovolné vstupné, takže celkový benefiční výtěžek akce byl velmi potěšující, což plzeňský kolektiv FNB kvitoval slovy: „Děkujeme za obrovskou podporu, která nám pomůže pokračovat v našich aktivitách, ale také je dále rozvíjet.“


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Bezpeněžní zóna

17. 10. 2020, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)