Anarchistická federace

Benefičně pro Food not Bombs

Zpráva o hudební akci na podporu FNB Plzeň

Plzeň

V pátek 24. července se na zahrádce plzeňského klubu Belfast konala další z akcí na podporu místního kolektivu Food not Bombs. Organizace se ujala dlouhodobě osvědčená Solidarity Crew (DIY Pilsen Gigs).

Již při příchodu na místo bylo jasné, o co se jedná. Pod transparentem „Food not Bombs Plzeň“ byly k dispozici materiály o činnosti kolektivu a množství benefičních triček a nášivek se sítotiskovým potiskem od místní výtvarnice Divé Báry. Naproti pak byl umístěn velký stůl se spoustu dobrot, kterým vévodily veganské výpečky s knedlíkem a zelím. Během malé chvilky se vyřešil i problém s chybějícími příbory, takže návštěvníci si mohli za dobrovolný příspěvek plnit bříška. K dispozici byly také letáky ke kauze Síť, knihy od Nakladatelství AF a distro s gramofonovými deskami. Kdo chtěl, mohl přinést trvanlivé potraviny či hygienické prostředky, které budou dále distribuovány potřebným.

Když se prostor zaplnil desítkami lidí, byl večer zahájen přednáškou o kořenech Food not Bombs, a zejména o činnosti FNB-Plzeň, která nespočívá jen v každotýdenním vaření a vydávání jídla. Byla řeč o sociální exkluzi, bezdomovectví, přístupu samospráv (konkrétně o projektu dočasného odklizení bezdomovců za plot na okraji Plzně v souvislosti s nedávnými protikoronavirovými opatřeními). Členka kolektivu za pomoci promítaných obrázků seznámila s dalšími projekty FNB-Plzeň, jako je veřejná šatní skříň, benefiční sbírka knih, zahrada nebo speciální mapka města (více jsme o činnosti kolektivu informovali ZDE), a přiblížila způsoby, jimiž se může každý zapojit.

Nedlouho po přednášce začaly hrát pozvané HC/punkové kapely, konkrétně Die Puppen Augen, Say Raid a Forrest Trump. Vystoupení si užívali jak posluchači, tak interpreti. Jednotlivá vystoupení nebyla zbytečně dlouhá, takže ti, kteří neholdují tomuto hudebnímu stylu, rozhodně nepřišli k úhoně. Následně si za mírného poprchávání připravili svůj pult DJs z místního uskupení Red City Riot, aby po zbytek večera pouštěli desky napříč žánry a zábava mohla pokračovat.

Opět se osvědčilo dobrovolné vstupné, takže celkový benefiční výtěžek akce byl velmi potěšující, což plzeňský kolektiv FNB kvitoval slovy: „Děkujeme za obrovskou podporu, která nám pomůže pokračovat v našich aktivitách, ale také je dále rozvíjet.“


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy