Anarchistická federace

Podpora EKH z Plzně

Zpráva o setkání na podporu vídeňského autonomního centra EKH

Plzeň

V pátek 3. července se v Plzni sešla parta kamarádů a členové a členky místních neformálních kolektivů Food not Bombs a Pilsen DIY gigs, aby na dálku podpořili EKH Vienna (Ernst-Kirchweger-Haus – komunitní a autonomní centrum ve vídeňské čtvrti Favoriten).

Obyvatelé EKH, spolu s dalšími sympatizanty podporujícími (nejen) boj Kurdů za osvobození od tureckého útlaku, čelí v posledních dnech útokům krajně pravicového uskupení Šedí vlci, které je podporováno stranou AKP tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Boj okolo squatu EKH a v ulicích Favoriten pramení z diametrálně odlišného přístupu k politickým otázkám, které se přímo vážou k tématům svobody, rovnosti a solidarity na jedné straně a k útlaku, válce, nacionalismu a otroctví na straně druhé. Média, takzvané velmoci (v čele s imperialistickým Ruskem a USA) a většinová společnost lhostejně přihlížejí utrpení a devastaci hodnot i struktur v kurdské (dříve) autonomní oblasti Rojava. Její osud ale není lhostejný anarchistkám, anarchistům a kamarádům i politicky a komunitně aktivním lidem po celém světě.

Po útocích neofašistických „sil“ ve Vídni na shromáždění za práva žen 24. června následovaly útoky na spontánní demonstraci antifašistů a antifašistek a levicových hnutí ve Favoriten i přímo na EKHáčko, to vše v situaci, kdy přímé útoky fašounů umožnila policie.

EKH je místo, kde jsou pořádány kulturní akce, přednášky, koncerty i workshopy kolektivů a jednotlivců, je centrem nezávislé hudební scény ve střední Evropě. Jedná se o symbol všeho toho, co máme rádi a v co věříme napříč politickými názory i věkovým a žánrovým spektrem.

Proto jsme se my kamarádi a kamarádky z Plzně – příznivci a sympatizanti hnutí, která podporují svobodu, solidaritu, rovnost a svobodomyslnost – rozhodli veřejně podpořit EKH Vienna.

Držte se!
Love EKH, hate fascism!

 

Související odkazy:
https://www.afed.cz/text/7197/antifasisticka-mobilizace-videnske-ekh-celi-tretim-dnem-utokum-fasistu
https://www.afed.cz/text/7198/r-i-p-sale


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Procházka po Žižkově anarchistickém

12. 9. 2020, Praha

Komentovaná procházka dějinami anarchismu na Žižkově …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)