Anarchistická federace

Podpora EKH z Plzně

Zpráva o setkání na podporu vídeňského autonomního centra EKH

Plzeň

V pátek 3. července se v Plzni sešla parta kamarádů a členové a členky místních neformálních kolektivů Food not Bombs a Pilsen DIY gigs, aby na dálku podpořili EKH Vienna (Ernst-Kirchweger-Haus – komunitní a autonomní centrum ve vídeňské čtvrti Favoriten).

Obyvatelé EKH, spolu s dalšími sympatizanty podporujícími (nejen) boj Kurdů za osvobození od tureckého útlaku, čelí v posledních dnech útokům krajně pravicového uskupení Šedí vlci, které je podporováno stranou AKP tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana. Boj okolo squatu EKH a v ulicích Favoriten pramení z diametrálně odlišného přístupu k politickým otázkám, které se přímo vážou k tématům svobody, rovnosti a solidarity na jedné straně a k útlaku, válce, nacionalismu a otroctví na straně druhé. Média, takzvané velmoci (v čele s imperialistickým Ruskem a USA) a většinová společnost lhostejně přihlížejí utrpení a devastaci hodnot i struktur v kurdské (dříve) autonomní oblasti Rojava. Její osud ale není lhostejný anarchistkám, anarchistům a kamarádům i politicky a komunitně aktivním lidem po celém světě.

Po útocích neofašistických „sil“ ve Vídni na shromáždění za práva žen 24. června následovaly útoky na spontánní demonstraci antifašistů a antifašistek a levicových hnutí ve Favoriten i přímo na EKHáčko, to vše v situaci, kdy přímé útoky fašounů umožnila policie.

EKH je místo, kde jsou pořádány kulturní akce, přednášky, koncerty i workshopy kolektivů a jednotlivců, je centrem nezávislé hudební scény ve střední Evropě. Jedná se o symbol všeho toho, co máme rádi a v co věříme napříč politickými názory i věkovým a žánrovým spektrem.

Proto jsme se my kamarádi a kamarádky z Plzně – příznivci a sympatizanti hnutí, která podporují svobodu, solidaritu, rovnost a svobodomyslnost – rozhodli veřejně podpořit EKH Vienna.

Držte se!
Love EKH, hate fascism!

 

Související odkazy:
https://www.afed.cz/text/7197/antifasisticka-mobilizace-videnske-ekh-celi-tretim-dnem-utokum-fasistu
https://www.afed.cz/text/7198/r-i-p-sale


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Benefiční VEGAN BURGER DAYS

1. - 2. 11. 2020, Praha

Benefice pro FNB-Praha. Prostor39 - rozvoz i take away. Více na https://www.facebook.com/events/785553332284822.

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme