Benefice na Budapest Pride
Benefiční (vegan) segedín …(Больше)
Výzva k podpoře autonomního centra
Ve středu 24.6. napadli turečtí fašisté kurdské shromáždění za práva žen ve vídeňské čtvrti Favoriten. Následně došlo k dalšímu útoku na protestující ze strany fašistů a to před autonomním centrem Ernst-Kirchweger Haus (EKH). Reakcí byla spontánní demonstrace před EKH, během níž policie prováděla rasově předpojaté kontroly totožnosti a zadržela nezúčastněnou osobu.
Následujícího dne, během narychlo svolané demonstrace proti fašistickým útokům, se turečtí fašisté opět pokoušeli provokovat, narušit průběh akce a napadnout protestující. Po ukončení demonstrace a poté, co se policie i přes očividně se blížící eskalaci stáhla, se členové krajně pravicové organizace Šedí Vlci, přívrženci Erdoganovy strany AKP a samozvaní "strážci Favoriten" opět seskupili v okolí a zaútočili na EKH. 200-300 fašistů řádilo po delší dobu v ulici Wielandgasse. Pomocí kamenů, lahví a pyrotechniky cíleně útočili na EKH a pokoušeli se násilím vniknout do budovy. Několik oken v přízemí bylo rozbito. Jen díky solidaritě antifašistů a antifašistek se podařilo zabránit horšímu. Policie zůstala po dlouhou dobu nečinná.
Jednalo se o druhý útok na levicové a autonomní struktury a akce ve Vídni během dvou dnů, a předpokládáme, že to nebyl útok poslední. Tyto útoky souvisí s represivní politikou Erdoganova Turecka, které momentálně terorizuje kurdské obyvatelstvo a bombarduje kurdské území. Tyto útoky však vnímáme i v kontextu dlouhodobé historie útoků na EKH, ve kterém sídlí i kurdské organizace. Naše solidarita proto patří všem lidem dotčeným tureckou agresí jak na kurdských územích, tak v této zemi, a všem, kteří se zasazují za spravedlivější společnost.
Vyzýváme všechny antifašisticky smýšlející k vyjádření solidarity a k účasti na dalších protestech!
Nejbližší datum:
SOBOTA 27. 6. Vídeň – Columbusplatz, 17:30
(5 min chůze od vlakového a autobusového nádraží Wien-Hauptbahnhof)
Už nikdy fašismus!
Biji Berxwedan! Jin, Jiyan, Azadî!
Aktuální update:
Fašisté svolali posily z jiných měst i okolních zemí a páteční antifašistická demonstrace v okolí EKH opět čelila z postranních ulic útokům roztroušených fašistických bojůvek. Všichni do Vídně!
Twitter: #ekh
Benefiční (vegan) segedín …(Больше)
9. - 10. 5. 2025, Rohozná u Jihlavy
Sport a muzika …(Больше)
Kvír turistika …(Больше)
Odpůrci interrupcí Prahou neprošli. Protestující zablokovali Pochod pro život
denikalarm.cz 28.4.2025Nechat z půdy vyrůst rebelii. O vztahu k místu, zemědělství a antikapitalistické produkci potravin.
druhasmena.cz 24.4.2025„Môžeš utekať, no neskryješ sa!“ Čo je nové v spore s podvodníckou VegaNanou
www.priamaakcia.sk 12.4.2025