Anarchistická federace

R.I.P. Salé

Report z dvoudenní rozlučkové párty s pražským infoshopem Salé

Před Salé

Na poslední rozloučení s žižkovským infocentrem Salé stanovené na sobotu 27. června jsem dorazil krátce před čtvrtou hodinou odpoledne. Místní knihovna i distro byly již odstěhovány, a tak kromě pár zbylých židlí (nebo těch zapůjčených z Prostoru 39) zely prostory infoshopu prázdnotou. Už od jedné hodiny po poledni tu probíhala Lidová kuchyně. Neváhal jsem a i já jsem si vychutnal naplánované menu v podobě fazolového chilli s veganským nekuřecím a rýží a banánových palačinek na závěr.

Odpoledne utíkalo a přicházeli další a další návštěvníci, kteří zde zažili nejeden koncert, promítání filmů, existenční večírek, benefiční večeři či už zmíněnou Lidovou kuchyni. Kolem deváté hodiny započal koncert Dáša Fon Fľaša, který postupně roztančil nejprve nejmenší posluchače (s bezprostředností jim vlastní) a následně i ty dospělé. Po policejní hodince byla živá hudební produkce ukončena a návštěvníci se rozprostřeli mezi dvorem, prostory uvnitř a před Salé a za přispění alkoholu si užívali rozloučení s infoshopem až do ranních hodin.

Ač se říká, že v nejlepším se má přestat, mám za to, že v případě Salé je opak pravdou. A proto na neděli 27. června byla už předem naplánovaná afterpárty. S přáteli jsme dorazili chvilku po třetí, vybaveni pohoštěním stejně tak bohatě jako ingrediencemi pro Summer beach bar, podobně jako mnozí jiní. Nedělní odpoledne tak probíhalo v příjemné chill náladě za doprovodu hudby v režii Žižkov hills 90210. I když se zpočátku zdálo, že předchozí večer byl pro mnohé dostatečným rozloučením, jak čas přibýval, začalo Salé praskat ve švech víc než v sobotu.

Poté co byl vyfocen solidární pozdrav vídeňskému autonomnímu centru EKH, které se tou dobou bránilo útokům tureckých fašistů, začala hudební produkce, protentokrát v režii skupin Ctib, Inspiracio a Vole. Žel předem avizovaní Curvy Češi nakonec nezahráli, což bylo jediné „ale“ na jinak bezchybném rozlučkovém víkendu.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy