Anarchistická federace

UK: fašouni napadli demonstrující odboráře

Náckové v Manchesteru pokrytecky oblékli žluté vesty a narušili demonstraci reformistického Odborového svazu pracovníků v dopravě.

Manchester

Lidé z Odborového svazu pracovníků v dopravě (RMT), zastupujícího železničáře, námořníky, ale i řidiče kamionů, se v sobotu 5. ledna shromáždili na nádraží Victoria v Manchesteru, aby vyjádřili nesouhlas s plánovanými škrty v oblasti bezpečnosti železniční dopravy. Brzo se objevila partička ve žlutých vestách a začala odborářům a odborářkám nadávat do levičáků a neomarxistů. Na jednoho odboráře s asijskými kořeny pořvávali, že je násilník a pedofil.

Jeden z fašounů natáčel incident kamerou, na níž měl nalepené logo Tommy Robinson news. Několik dalších mělo pod vestami trička Democratic Football Lads Alliance, která se snaží znovu zasévat nenávist na fotbalových stadionech a ultrapravicové English Defence League. Nechyběl ani Mike Whitby, bývalý kandidát British National Party.

Fašouni nám tedy připomněli, že nejsou nikým jiným než poskoky boháčů, útočící na pracující jakékoliv barvy pleti. Jsou třídními zrádci a nesmí jim být poskytnut prostor nikde, ať už si obléknou, co je napadne. Žluté vesty se staly ve Francii symbolem proti Macronově neoliberální agendě, která se snaží přesouvat průsery kapitálu na bedra pracujících, a byli to právě neofašisté a neonacisté, kdo surově napadal pionýry odporu proti politice Macronovy administrativy. Tohle gesto si tedy nelze vysvětlit jinak než jako hloupou lež a vtírání se do přízně. Úsměvné je, že v Británii jinak oblékají reflexní žlutou hlavně fízlové. Paradoxní je, že odboráři z RMT prosazují Brexit, třebaže se distancovali od šovinistické a rasistické kampaně konzervativní pravice.

Antifašisté svolali na sobotu 12. ledna demonstraci, aby vyjádřili lidem z RMT podporu.

Zdroj:
Manchester union picket attacked by fascists

Psali jsme:
Brutální útok fašistů na stávkující studenty


Verze pro tisk 9.1.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Existenční večírek

26. 3. 2019, Praha

V úterý 26. března 2019 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. První číslo tohoto roku je věnováno zapatistickému povstání. Večírek začíná v 19.00, od 18.30 proběhne společná večeře. Nejen aktuální číslo, ale i ta starší, budou na místě k zakoupení. …(více)

Trouble #16 Spiknutí v dobách odporu

27. 3. 2019, Praha

Šestnáctý díl Troublu se věnuje protestům, které následovaly po 20. lednu 2017 po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tyto protesty byly součástí velké kampaně #DisruptJ20. Po těchto prostestech bylo více než 200 lidí zadrženo policií. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon: The Wretched of The Earth

4. 4. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)