Anarchistická federace

Prohlášení francouzské Anarchistické federace

Vyjádření kamarádů a kamarádek z naší sesterské frankofonní federace k útokům v Paříži.

Žádný bůh, žádný pán!

V pátek 13. listopadu v průběhu událostí, které se odehrály v Paříži, přenechávala vzrůstající nejistota postupně místo nejhlubší konsternaci a hněvu tváří v tvář stále vážnější bilanci atentátů: zbytečná, ukrutná, odporná krvavá lázeň, připomínající ta nejhorší zvěrstva, jichž se lidstvo naneštěstí ukázalo být schopno.

Členové a členky i sympatizanti a sympatizantky Anarchistické federace protestují proti těmto barbarským činům. Vyjadřujeme veškeré naše sympatie s osobami, které byly obětí tohoto násilí, s jejich rodinami, s jejich přáteli, s těmi, kdo tam zůstali, i s těmi, kteří si naštěstí zachránili život.

Pachatelé atentátu, opojení delirantní ideologií, nechali v Paříži zavládnout teror, jako jej nechávají vládnout na Středním východě a v Africe. Mohou se dovolávat nějakého boha nebo utrpení populace Sýrie, Palestiny či jinde. Jsou to však jen vrazi, kteří se posměšně snaží dodat svým činům ospravedlnění. Žádné ale nemají.

Odmítáme jakékoli objevující se pokusy házet všechny do jednoho pytle. Podstatou toho, co se kategorizuje jako muslimské populace, jsou jedinci jako každý druhý: jedni praktikující, druzí jen věřící, ještě další ateisté, všichni ale chtějí žít jednoduše v míru. Na to máme všichni legitimní právo.

Nepřehlížíme navíc posílení války, ke kterému daná zvěrstva vedou. Výjimečný stav ve Francii, snahy podporovat Bašára al-Asada, zesílení bombardování na cíle, o nichž se tvrdí, že jsou přesně určené, ale při nichž vždy dochází k zabíjení nevinných obětí mezi civilisty, drženými jako rukojmí, vysídlenými, rozervanými na kusy. Válka plodí vždy opět válku.

Budeme se snažit v rámci našich možností dohlédnout na to, aby migranti a migrantky netrpěli v důsledku zvěrstev, která spáchali ti šílenci posedlí bohem, protože migranti a migrantky utíkají a opustili svou zemi za extrémních podmínek. To je neochvějná solidarita mezi všemi, kteří trpí útlakem a kteří usilují o osvobození.

Žádný bůh, žádný pán!

Fédération Anarchiste

Zdroj:
http://www.federation-anarchiste.org/

Související odkazy:
Proti pohrdání lidskými životy
Antifašistická akce odsuzuje útoky v Paříži


Verze pro tisk 20.11.2015 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme