Anarchistická federace

Prohlášení francouzské Anarchistické federace

Vyjádření kamarádů a kamarádek z naší sesterské frankofonní federace k útokům v Paříži.

Žádný bůh, žádný pán!

V pátek 13. listopadu v průběhu událostí, které se odehrály v Paříži, přenechávala vzrůstající nejistota postupně místo nejhlubší konsternaci a hněvu tváří v tvář stále vážnější bilanci atentátů: zbytečná, ukrutná, odporná krvavá lázeň, připomínající ta nejhorší zvěrstva, jichž se lidstvo naneštěstí ukázalo být schopno.

Členové a členky i sympatizanti a sympatizantky Anarchistické federace protestují proti těmto barbarským činům. Vyjadřujeme veškeré naše sympatie s osobami, které byly obětí tohoto násilí, s jejich rodinami, s jejich přáteli, s těmi, kdo tam zůstali, i s těmi, kteří si naštěstí zachránili život.

Pachatelé atentátu, opojení delirantní ideologií, nechali v Paříži zavládnout teror, jako jej nechávají vládnout na Středním východě a v Africe. Mohou se dovolávat nějakého boha nebo utrpení populace Sýrie, Palestiny či jinde. Jsou to však jen vrazi, kteří se posměšně snaží dodat svým činům ospravedlnění. Žádné ale nemají.

Odmítáme jakékoli objevující se pokusy házet všechny do jednoho pytle. Podstatou toho, co se kategorizuje jako muslimské populace, jsou jedinci jako každý druhý: jedni praktikující, druzí jen věřící, ještě další ateisté, všichni ale chtějí žít jednoduše v míru. Na to máme všichni legitimní právo.

Nepřehlížíme navíc posílení války, ke kterému daná zvěrstva vedou. Výjimečný stav ve Francii, snahy podporovat Bašára al-Asada, zesílení bombardování na cíle, o nichž se tvrdí, že jsou přesně určené, ale při nichž vždy dochází k zabíjení nevinných obětí mezi civilisty, drženými jako rukojmí, vysídlenými, rozervanými na kusy. Válka plodí vždy opět válku.

Budeme se snažit v rámci našich možností dohlédnout na to, aby migranti a migrantky netrpěli v důsledku zvěrstev, která spáchali ti šílenci posedlí bohem, protože migranti a migrantky utíkají a opustili svou zemi za extrémních podmínek. To je neochvějná solidarita mezi všemi, kteří trpí útlakem a kteří usilují o osvobození.

Žádný bůh, žádný pán!

Fédération Anarchiste

Zdroj:
http://www.federation-anarchiste.org/

Související odkazy:
Proti pohrdání lidskými životy
Antifašistická akce odsuzuje útoky v Paříži


Verze pro tisk 20.11.2015 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

Benefice na Tattoo Circus

20. 4. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Promítání: Sacco a Vanzetti

25. 4. 2019, Praha

Promítání v Salé + večeře …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)