Anarchistická federace

Za samosprávy bez politiků!

Blíží se čas senátních a komunálních voleb v ČR. K této příležitosti proto zveřejňujeme text letáku místní skupiny ČSAF- střed, který má informovat o anarchistické alternativě k "politizování" obcí a měst...

Neztrácejte svůj čas a nevkládejte své naděje u komunálních (a senátních) voleb, které pomůžou jen dalším politikům a kariéristům ke korytům a luxusu. Bojkot voleb není projevem naší nezodpovědnosti, je vyjádřením našich myšlenek, že k řízení společnosti a našich obcí nepotřebujeme žádné politiky. Politici potřebují nás- naše hlasy a peníze. My, většina společnosti, se bez politiků hravě obejdeme. Jsme to my - obyčejní lidé- jenž pracujeme na politiky, zatímco oni si společně se zaměstnavateli bezstarostně žijí z naší práce!

Bojkotujeme volby, z toho důvodu, že nechceme předávat moc rozhodovat o naší obci, ale i celé společnosti do rukou několika politiků, když to dokážeme sami a mnohem lépe. Každý den se snažíme prosazovat jiný model fungování společnosti- sociálně spravedlivé, samosprávné a federalistické. Založené a řízené prostřednictvím místních samospráv, které budou spravovány všemi obyvateli daných obcí na principech přímé demokracie. To v praxi znamená, že se obyvatelé dané obce scházejí na společných shromážděních, kde sami a přímo předkládají své návrhy, přijímají rozhodnutí a zlepšení týkající se obce. Pro politické strany zde není místo! V případě potřeby si volí zdola úkolované delegáty, kteří plní pouze svůj úkol na základě rozhodnutí přijatého shromážděním (nikoli svá vlastní), v opačném případě jsou kdykoli odvolatelní. Takto řízené obce se sdružují do demokratických federací, aby řešily společné záležitosti a spolupráci mezi sebou. Nejen obce, ale i naše zaměstnání a další stránky života společnosti budou řízeny přímo lidmi. Podobně jak se to již vyzkoušelo v minulosti například ve Španělsku 1936- 1939. V současnosti mohou jít, příkladem samosprávně spravované podniky v Argentině či samosprávné zapatistické komunity v Mexiku.

Je nutné si uvědomit, že věci se sami od sebe nezmění, musíme jim pomoci. Přestaňme se spoléhat na různé politiky a předáky. Je nejvyšší čas prosazovat své potřeby a práva sami. Začněme se sdružovat se svými sousedy v obci, s kolegy v práci či spolužáky ve škole. Vytvořme společně masové hnutí pracujících, nezaměstnaných, studentů a důchodců, které bude schopné účinně hájit naše zájmy a v budoucnu uskutečnit sociálně spravedlivou a zdola lidmi řízenou společnost.

Leták ke stažení zveřejníme během několika málo dní.

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)