Anarchistická federace

Workshop: Jak reagovat na sexuální násilí?

Litvínov, 5. listopadu 2011

Setkal/a jsi se ve svém okolí se znásilněním, nucením k sexuálním aktivitám jakéhokoli typu nebo případem sexuálního obtěžování? Nebo čteš o těchto případech v novinách? Stávají se častěji, než si většinou myslíme. Pojď se proto zapojit nebo jen podívat na workshop o sexuálním násilí. Workshop vznikl ze snahy lidí, kteří pocítili z různých důvodů potřebu o sexuálním násilí mluvit a na tuto problematiku nahlédnout z různých úhlů pohledu. Chceme se společně na obecné úrovni zamyslet nad podobami sexuálního násilí, jak je možné takovou situaci ustát a jak podpořit osobu, která byla napadena. Za důležitou považujeme i otázku, jak se postavit k násilné osobě, pokud ji osobně známe. Myslíme si, že je dobré se tohoto tématu nebát, nezavírat před ním oči a nalézt vhodné způsoby komunikace o něm. Chceme zkusit pochopit mýty a vyjádřit obavy, které kolem něho panují. Nechceme poučovat, hodnotit ani soudit, a už vůbec ne stavět ženy proti mužům, spíše chceme o sexuálním násilí přemýšlet a otevřeně debatovat. Tento workshop chápeme i jako malé vyjádření symbolické podpory všem, kdo sexuální násilí prožili. Jeho koncepce byla také konzultována s několika z nich a s psycholožkou – odbornicí na tuto problematiku.

Sobota 5.11.2011, od 16:00 hodin
Čajovna Camellia, Litvínov
Vstup zdarma

http://www.facebook.com/event.php?eid=179061632178107
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)