Anarchistická federace

Workshop: Jak reagovat na sexuální násilí?

Litvínov, 5. listopadu 2011

Setkal/a jsi se ve svém okolí se znásilněním, nucením k sexuálním aktivitám jakéhokoli typu nebo případem sexuálního obtěžování? Nebo čteš o těchto případech v novinách? Stávají se častěji, než si většinou myslíme. Pojď se proto zapojit nebo jen podívat na workshop o sexuálním násilí. Workshop vznikl ze snahy lidí, kteří pocítili z různých důvodů potřebu o sexuálním násilí mluvit a na tuto problematiku nahlédnout z různých úhlů pohledu. Chceme se společně na obecné úrovni zamyslet nad podobami sexuálního násilí, jak je možné takovou situaci ustát a jak podpořit osobu, která byla napadena. Za důležitou považujeme i otázku, jak se postavit k násilné osobě, pokud ji osobně známe. Myslíme si, že je dobré se tohoto tématu nebát, nezavírat před ním oči a nalézt vhodné způsoby komunikace o něm. Chceme zkusit pochopit mýty a vyjádřit obavy, které kolem něho panují. Nechceme poučovat, hodnotit ani soudit, a už vůbec ne stavět ženy proti mužům, spíše chceme o sexuálním násilí přemýšlet a otevřeně debatovat. Tento workshop chápeme i jako malé vyjádření symbolické podpory všem, kdo sexuální násilí prožili. Jeho koncepce byla také konzultována s několika z nich a s psycholožkou – odbornicí na tuto problematiku.

Sobota 5.11.2011, od 16:00 hodin
Čajovna Camellia, Litvínov
Vstup zdarma

http://www.facebook.com/event.php?eid=179061632178107
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: A.C.A.B.

4. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)