Анархистская федерация

Что пишут на других сайтах : Fotoreportáž: Demonstrace u sochy maršála Koněva

Эта статья является копией статьи, опубликованной на a2larm.cz.
Нет изображений, форматирования и, прежде всего, могла быть тем временем обновлена. Пожалуйста, можете ознакомиться с оригинальным источником:
https://a2larm.cz/2019/09/fotoreportaz-demonstrace-u-sochy-marsala-koneva/

Nacionalisté a komunisté v pondělí odpoledne protestovali proti útokům na památník maršála Koněva.

Na sprejerské útoky na Koněvovu sochu v pražských Dejvicích, které dávají dávno mrtvého sovětského maršála do souvislosti se současným autoritářem Vladimirem Putinem, zareagovala část nacionalistické scény. U pomníku se v pondělí 2. září sešlo několik stovek lidí včetně bývalých i současných poslanců nebo prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Řečníci i účastníci demonstrace protestovali jednak proti návrhům na odstranění pomníku, jednak proti snižování zásluh Rudé armády na osvobození Prahy od nacistů.

„Kdo nezná svoji historii, ten si ji musí prožít znovu,” uvedl do mikrofonu poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček, bývalý člen pohotovostních oddílů VB v roce 1989. Proruský aktivista Žarko Jovanovič si zase postěžoval, že lidé jako starosta Prahy 6 Ondřej Kolář z TOP 09 „tolerují pomníky například Karla Marxe”. Na demonstraci byl k vidění nejen další dobrovolný čistič města od sprejerských nápisů, ale také lidé ze Svazu komunistické mládeže po boku příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti nebo vlající vlajky Izraele, Ruska a Sovětského svazu. Když dav začal na adresu liberálů a starosty, který chce pomník přemístit na ruskou ambasádu, skandovat „Fašisti, fašisti“, příznivci Dělnické strany se odmlčeli.

Radnicí Prahy 6 neschválenou akci, kterou po celou dobu doprovázel pískot z nedaleké protidemonstrace, svolala bývalá členka ČSSD a nynější místopředsedkyně strany Česká Suverenita Jana Volfová.

Версия для печати 3.9.2019 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

Ближайшие мероприятия:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(Больше)

IAF/ИФА/IFA - Интернационал Анархистских Федераций
Сайт издательства Анархистской федерации

Что пишут на других сайтах

Поддерживаем

Social Screenings: The Florida Project

11. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(Больше)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(Больше)