Anarchist Federation

Written elsewhere : Neonacisté budou chtít na 1. máje projít Brnem. Dovolíme jim to?

This is a copy of article published on voiceofanarchopacifism.noblogs.org.
It lacks pictures, formatting and mainly might have been updated in the meantime. If possible, read it from the original source, please:
http://voiceofanarchopacifism.noblogs.org/post/2015/04/08/neonaciste-budou-chtit-na-1-5-projit-brnem-dovolime-jim-to

Vandasova hitlerjugend (Dělnická mládež) připravuje na 1. 5. spolu s DSSS demonstraci v moravské metropoli. Poněkud rozpačitá propagace je logickým výsledkem stále slábnoucího potenciálu strany „jednoho vůdce“. Je tedy otázkou jestli někdy vůbec nějaký potenciál měla. Neschopnost uspořádat výraznější veřejnou akci je pro DSSS typické. Slovům o stovkách demonstrantů mašírujících brněnskými ulicemi, nevěří vyjma pár pseudonovinářů, ani sami pořadatele. Masírování ega na sociálních sítích a silácké slova o jedinečnosti celé akce, jen nasvědčují obavám s další blamáže DSSS a DM. Pokusy o nalákání alespoň nějakých účastníků na večerní koncert či kamaraden ze zahraničí se také nejeví příliš reálně. Doufejme, že tato akce bude pouze další přehlídkou ubohosti a trapnosti celé neonacistické scény.

Přesto považujeme za důležité, aby se i proti této akci neonacistů a xenofobů postavili všichni lidé, uvědomující si nebezpečnost podobných akcí. Proto vyzýváme všechny, kterým není lhostejné, že se neonacisté a rasisté pokusí otravovat vzduch v Brně, aby přišli a řekli jasné NE. Vezměte skupinku přátel, nebo přijďte sami. Určitě najdete formu k vyjádření vašeho postoje, co vám bude “vyhovovat”.

 

Written elsewhere

Links