Anarchistická federace

Nepotřebujeme prezidenta!

Přichází další kroky v protiprezidentské kampani Anarchistické federace.

plakát

Ruch v manéži vrcholí. Vystupující se snaží zoufalý nedostatek jednokolek, visutých hrazd, hořících kruhů a zábavných či zajímavých atrakcí obecně vyvážit halekáním, ale publikum se tváří stále znechuceněji.

Jeden z klaunů začal zběsile mávat čerstvým osvobozujícím rozsudkem, který schválil, že ač je dotyčný totál gauner, zrovna tyhle miliony úplně neukradl. Další, kdysi snad nadějný artista s nyní prabídnou podporou, ze soutěže odstoupil ve prospěch nemastné, neslané kolegyně slepené z příruček PRistů a spin doctorů, která dle vlastních vyjádření vždy sympatizovala se škrtacími politiky na rozdíl od odborářské lůzy. Další je generál a natočil nějaká piva v nádražce, kam chodí tzv. mladí. Další je pičus omlouvající krvavého wannabe-cara z Kremlu. A lepší dát si to pivo – natočené od někoho méně celebritního, o to víc celý život pracujícího, než vypisovat další ansámbl téhle neumětelské manéže.

Sedačky hlediště jsou nepohodlné a vstupné kurevsky drahé. A až představení skončí, půjdem domů, aby bylo vše kromě jména vítězného klauna stejné jako předtím. Cirkusáci zůstanou cirkusáky, prašule zkásnou stejní principálové, a my půjdem ráno do fachy, otrávení tlačenicí v autobusu, debilním šéfem a desítkou složenek k zaplacení. Za pobyt v domě, co mimochodem hoří, nebo se zaplavuje – v závislosti na tom, kde a kdy se člověk zrovna nachází.

Prvním krokem ke změně je uvědomit si situaci a představit si svět jinak. Proto nehodláme tleskat popravdě dost otravnému představení, ale spouštíme web Nepotrebujemeprezidenta.cz. Dlouhá adresa? Možná. Ale určitě příležitost k mnohé zábavě, zvlášť ve spojitosti s několika poloironickými plakáty, které dáváme k dispozici, či nedávným vydáním nástěnných novin A3 na stejné téma. Nebo s jakýmkoli nápadem na akci, kreativní vpád do veřejného prostoru, zkrátka cokoli soudného, s čím přijde někdo nezávisle na nás.

Další kroky naší minikampaně s pracovním názvem „Anarchuše vyhraje volbuše“ včas oznámíme na webu i sociálních sítích. Předem díky za sdílení webu i vlastní aktivitu. A hlavně – všechnu moc imaginaci.

Nepotřebujeme prezidenta.

Pokud ho někdo potřebuje, napište nám také. Možná se váš příspěvek následně objeví v antologii „Z dějin duševního otroctví“.


Verze pro tisk 13.1.2023 AF
Jak pomoct anarchistkám a anarchistům v Rusku a Ukrajině
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Nikdo není ilegální

23. 2. - 4. 3. 2023, různá města

Přednáškové turné kolektivu No Borders o situaci na polsko-běloruských hranicích …(více)

Klima a film: Delta Nigeru a justiční vražda Kena Saro-Wiwy: černé svědomí Shellu

22. 3. 2023, Brno, Praha

Série filmových večerů platformy RE-SET …(více)

Klima a film: La Via Campesina - rolnické hnutí za potravinovou suverenitu

12. 4. 2023, Brno, Praha

Série filmových večerů platformy RE-SET …(více)

Klima a film: Kolik toho smíme vytěžit pro záchranu klimatu: protesty proti těžbě lithia

26. 4. 2023, Brno, Praha

Série filmových večerů platformy RE-SET …(více)

Anarchistický festival knihy

26. - 27. 5. 2023, Praha

10. ročník pražského Bookfairu, tentokráte na Žižkově. …(více)