Anarchistická federace

Luxus pro všechny

Pozvánka do antiautoritářského bloku na odborářské demonstraci 8. října

Luxus pro všechny

Všechno je zatraceně drahé. Jako by nestačil růst cen základních potravin; těžko říct, jestli budeme mít v zimě čím – natož za kolik – topit. Navíc zůstává roky nevyřešená bytová krize, kdy ceny nájmů vyšplhaly do nebe a vlastní bydlení je pro řadu z nás naprosto nedosažitelným snem.

Inflace a krize spoluzaviněná útokem ruského diktátora na Ukrajinu zasahuje jako vždy ty, kteří už tak mají nejmíň – obyčejné pracující, studenty, seniory, samoživitelky a další neprivilegované. Mnohým hrozí propad do chudoby, zatímco miliardáři včetně těch přímo spjatých s energetickým trhem počítají rekordní zisky. Třeba takový uhlobaron Křetínský si zrovna pořídil za tři čtvrtě miliardy zámek ve Francii, zatímco jeho korporace po státu chce půjčky, aby to mohla dál roztáčet na energetické burze, která je problémem sama o sobě.

Asociální pravicová vláda hází jeden „signál veřejnosti“ za druhým, ale nepomáhá dost ani včas. A my toho máme dost.

Odmítáme se však sdružovat na jedné demonstraci s ultrapravičáky a putinisty, kteří se na všeobecném průšvihu jako obvykle přiživují. Naši spojenci jsou ostatně i ukrajinští pracující a rozhodně nehodláme s milovníky diktatur volat po „plynu od Putina“. I proto, že současná situace je z velké části způsobena právě závislostí na fosilních palivech.

Nicméně nehodláme nečinně přihlížet. Svoláváme tedy antiautoritářský blok na plánovanou odborovou demonstraci, která se bude konat 8. října 2022 v Praze. Naším mottem je LUXUS PRO VŠECHNY: pokládáme totiž za nehoráznost, aby si miliardáři vesele sčítali často pochybně nabyté majetky, zatímco my zase slýcháme až moc dobře známé řeči o tom, jak si máme při svých už tak mizerných mzdách „utáhnout opasky“.

Podrobnosti brzy.


Jak pomoct anarchistkám a anarchistům v Rusku a Ukrajině
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Klima a film: Alterglobalizační hnutí od Seattlu přes Janov až do Prahy

16. 11. 2022, Brno, Praha

Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost ve filmu - This is what democracy looks like …(více)

Klima a film: Kodaňské trauma a změna strategie

30. 11. 2022, Brno, Praha

Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost ve filmu - Just do it! …(více)

Klima a film: autonomní zóny aneb jak se žije na stromě

7. 12. 2022, Brno, Praha

Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost ve filmu - okupace hamabašského lesa, ZAD a NOTAV …(více)