Anarchistická federace

Její tělo – její volba

Zpráva o vyvěšení transparentu a výzva k akci

banner

Pražská skupina Anarchistické federace ve středu 29. června večer navzdory nepřízni počasí zahájila volnou kreativní kampaň proti tmářům a fanatikům všeho druhu, co si představují ženy jako stroj na rození dětí.

Inspirovalo nás prolomení rozsudku Roe v. Wade ve Spojených státech, které tak vedlo k omezení práva na bezpečnou a legální interrupci v řadě tamních konzervativních států.

Chceme ale také upozornit na české „Hnutí pro život“ – spolek, jež se sice schovává za roušku „pomáhání“, ale rád by u nás zavedl něco podobného.

Začali jsme vyvěšením výmluvného transparentu „Její tělo – její volba“ u rušné silnice.

Tímto vyzýváme i ostatní, jestli máte chuť a nápad, zapojte se taky! Představivosti se meze nekladou. Pokud nechcete vymýšlet nic nového, k dipozici máte například tématické číslo nástěnných novin A3 z tohoto dubna, které můžete šířit ve svém okolí třeba formou výlepu.

Připomeňme, že mnohé antiautoritářky se 30. června v Praze zúčastnily demonstrace, která protestovala proti rozhodnutí Nejvyššího soudu USA a za bezpečné potraty. Na náměstí Jana Palacha ji svolaly společně organizace Amnesty International, Česká ženská lobby a Konsent a dorazily na ní stovky (především) žen. Ty se následně vydaly na pochod centrem města k americké ambasádě.


Verze pro tisk 3.7.2022 AF-Praha

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Klima a film: Kolik toho smíme vytěžit pro záchranu klimatu: protesty proti těžbě lithia

26. 4. 2023, Brno, Praha

Série filmových večerů platformy RE-SET …(více)

Anarchistický festival knihy

26. - 27. 5. 2023, Praha

10. ročník pražského Bookfairu, tentokráte na Žižkově. …(více)

Balkan Anarchist Bookfair

7. 7. 2023, Lublaň (Slovinsko)

Výroční anarchistický knižní festival. …(více)