Anarchistická federace

Španělsko: Solidaritu se stíhanými kovodělníky!

Represe po masové stávce pracujících v kovoprůmyslu pokračují.

Cádiz

Koncem listopadu jsme informovali o velké stávce kovodělníků v oblasti Cádizského zálivu. Nejenže stávkující podrazili odborářští šéfové, navíc teď někteří z demonstrantů čelí také trestnímu stíhání.

Federace odborových svazů v kovoprůmyslu Všeobecné konfederace práce (FESIM-CGT) vydala prohlášení, v němž odsuzuje fakt, že ve více než stovce společností v hutnickém sektoru v Cádizu, jejichž zaměstnanci vstoupili do stávky za důstojné pracovní podmínky, se regulérně nehlasovalo a v mnoha dalších jsou pracující přesvědčeni, že získané výsledky byly zmanipulované a všem zaměstnancům nebylo umožněno hlasovat. Stále rostoucí počet dělníků si stěžuje na nulové konzultace, které dva prorežimní odborové svazy – CC.OO a UGT – záměrně neumožnily ve firmách, kde působí. Anarchosyndikalistické odbory CGT prohlašují, že pokud je toto vše pravda, došlo k mimořádně vážným událostem, z nichž vyplývá, že dohoda uzavřená 24. listopadu mezi hlavními odborovými centrálami a zaměstnavateli o ukončení boje kovodělníků v Cádizu postrádá platnost.

Stejně jako CGT i odborová organizace CNT-AIT v Cádizu a Chiclaně vydala prohlášení, v němž vyjádřila svou podporu pěti zadrženým z okolí Puerto Real a dalšímu zadrženému přímo v Cádizu, které policie lapila v posledních hodinách stávkové vlny. Anarchosyndikalisté jsou přesvědčeni, že se provedená zatčení řídí čistě politickou objednávkou a podkopávají nejzákladnější demokratická práva deklarovaná státem. Beztrestně jednající policie se podle nich snaží trestat vzpurného a bojovného ducha dělnické třídy Cádizu, která vyšla do ulic a požadovala, aby byla respektována její práva coby pracujících, a řekla ne nejistotě a chudobě.


Zdroje:

https://www.cnt-ait.org/solidaridad-con-los-detenidos-por-participar-en-las-movilizaciones-de-la-huelga-del-metal/
https://rojoynegro.info/articulo/stop-represion-el-gobierno-mas-progresista-de-la-historia-detiene-y-reprime-a-quienes-luchan/
https://rojoynegro.info/articulo/cgt-asegura-que-la-votacion-sobre-el-acuerdo-alcanzado-por-cc-oo-y-ugt-para-el-convenio-del-metal-en-cadiz-ha-sido-un-montaje/


Verze pro tisk 24.12.2021 Zahraniční sekretariát AF

Píšou jinde

Odkazy