Anarchistická federace

Pomoc afghánským anarchistům

Prvních šest anarchistů se podařilo dostat do bezpečí před Tálibánem.

...

Nedávno jsme zveřejnili výzvu na pomoc afghánským anarchistům a anarchistkám, kterým hrozí za jejich aktivity pronásledování ze strany Tálibánu poté, co Severoatlantická aliance zrušila svou vojenskou podporu dosavadnímu režimu a zemi tak vlastně předala do rukou islamistů. O kontextu celého dění jsme také vydali na konci srpna číslo nástěnných novin A3.

S radostí jsme přijali zprávu, že se 1. září po záchranné operaci podařilo pákistánské anarchosyndikalistické Federaci solidarity pracujících (WSF), která je součástí Mezinárodní asociace pracujících (MAP), dostat šest anarchistů z Afghánistánu do bezpečí v Pákistánu. WSF poskytla těmto uprchlíkům kromě financování cesty a komunikace také jídlo, oblečení, léky a toaletní potřeby.

Velké díky patří všem, kteří přispěli do fondu, jenž byl k tomuto účelu zřízen, a také asijsko-pacifickému podsekretariátu MAP, který pomohl kampaň koordinovat společně s WSF během dvou týdnů on-line setkání. Akce se podařila navzdory předchozím nezdarům.

WSF uvádí, že je v kontaktu s vícero anarchisty v Afghánistánu, kteří jsou ve vážném nebezpečí a doufají v zorganizování dalšího úspěšného překročení hranic. Tálibán omezil mezinárodní převody peněz maximálně na 200 dolarů za týden a zvýšil počet svých hlídek podél pákistánské hranice.

Finanční sbírka dál pokračuje. Přispívat můžete například do fondu „WSF-IWA Afghan Rescue“:
https://paypal.me/pools/campaign/116718918844724427


Zdroj:
https://www.facebook.com/anarchosyndicalistfederation/posts/10158877870911953


Verze pro tisk 4.9.2021 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Social Screenings: The Century of the Self

28. 9. 2021, Praha

Promítání a diskuse. …(více)

Zapatistickým pohledem: debata

28. 9. 2021, Praha

Diskuse se zapatistickou delegací v ČR …(více)