Společně proti fašismu
Demonstrace – pochod – koncert …(více)
Britská Anarchistická federace se připojila ke koalici proti summitu G7
Od 11. do 13. června 2021 bude pobřežní město Carbis Bay v Cornwallu hostit 46. summit G7. Průmyslové mocnosti světa se opět sejdou, aby diskutovaly o tom, jak zachovat noční můru globálního kapitalismu a jak malé, ale mocné bratrstvo může dál profitovat z práce a životů pracující třídy.
Na nedávném sjezdu delegátů britské Anarchistické federace (Anarchist Federation, AF) se diskutovalo o tomto summitu (stejně jako o listopadovém COP26) a bylo rozhodnuto během současného stavu pandemie a uzavření Spojeného království a vzhledem k nepokojům, které se odehrály v předchozích letech v Torontu 2010 či Hamburku 2017, nabídnout podporu, solidaritu a kapacity místním organizátorům, kteří již začali plánovat protesty, aby se vypořádali s tímto leviatanem globálního kapitalismu.
Několik dní po tomto sjezdu federace v únoru 2021 dosáhla AF vnitřní shody ohledně připojení ke koalici Resist G7, síti organizací z různých politických prostředí, které se daly dohromady, aby se postavily summitu sedmi nejbohatších států. „Naším společným cílem je pracovat jednotně, takticky i politicky ve snaze ochránit tuto planetu před těmi, kteří by ji klidně zničili pro zisk několika málo lidí,“ píše AF ve svém prohlášení.
Již v minulosti se AF, která je stejně jako česká Anarchistická federace členkou Internacionály anarchistických federací (IFA), zapojila do několika protestních globálních sítí.
„Vstupujeme do koalice jako anarchističtí komunisté, revolucionáři a militanti. Doufáme, že můžeme působit jako most mezi různými zúčastněnými aktivisty, abychom pomohli zajistit politicky a takticky jednotnou reakci. Vytvoříme pracovní skupinu, která bude interně spolupracovat se zbytkem koalice a dalšími skupinami, které by se mohly chtít zapojit. Doufáme také, že budeme čerpat ze zkušeností z našich mezinárodních vazeb.“
Tisíce delegátů a zástupců Spojeného království, Kanady, Francie, Německa, Itálie, Japonska, USA a EU a jejich „hostů“ z Austrálie, Indie a Jižní Koreje spolu s doprovodem patolízalských liberálních organizací a různých nevládních organizací budou přilétat z celého světa (navzdory mezinárodní pandemii), aby diskutovali a koordinovali pokračující vykořisťování dělnické třídy po celém světě. Rámují své diskuse tématy „covid a klima“, která vzhledem k velkolepému selhání většiny pozvaných států v obou těchto otázkách kvůli sobeckému zohledňování vlastních ekonomických zájmů a k obrovským nerovnostem a chudobě uvnitř národních států nejsou nic jiného než zvrácená fraška.
„Jako anarchisté stojíme nejen proti politice států G7, která vede k válce a teroru, ničení životního prostředí a vykořisťování lidí, ale i proti samotné existenci takových struktur a platforem. Za rozsáhlou bariérou policie, kybernetických specialistů a agentů tajných služeb budou ‚lídři‘ světa diskutovat o tom, jak zajistit své globální monopoly, a to, aby jejich škrcení méně ekonomicky rozvinutých zemích globálního jihu ani na okamžik neochablo. V současné době čelíme zvýšeným represím, protože takzvané demokratické státy používají pandemii jako záminku k potlačení všeobecného nesouhlasu,“ stojí v prohlášení, které je zakončeno výzvou: „Zveme vás, abyste se k nám připojili a řekli, že už nebudete nečinně přihlížet, když ničí tuto planetu a zabijí nás ve jménu jejich hospodářského růstu.“
Demonstrace – pochod – koncert …(více)
LITR je projekt zaměřený na autorské a umělecké publikace vydávané malými nezávislými nakladateli nebo vlastním nákladem. Cílem LITRu je podporovat a sdružovat nezávislé nakladatele a výtvarníky a poskytnout prostor jejich vzájemné interakci a prezentaci. LITR se soustředí zejména na tuzemskou tvorbu, chce představit publikace často vydávané v nízkém nákladu s omezenou distribucí. Zájmem LITR jsou autorské publikace, magazíny, ilustrované knihy, komiksy, originální kancelářské a výtvarné potřeby či jiné experimentální formy. Již popáté bude na místě také členstvo AF se stánkem Nakladatelství Anarchistické federace …(více)
Antifašistický festival …(více)
Dva dny plné hudby, promítání, přednášek... k 30. výročí založení AFA …(více)
Je potřeba mluvit o dotacích pro oligarchy. Re-set ukazuje miliardy z veřejných rozpočtů
denikalarm.cz 6.9.2025Film The Voice of Hind Rajab sklidil rekordní 23minutové ovace při premiéře na festivalu v Benátkách
blisty.cz 5.9.2025Italští dokaři hrozí blokádou dodávek do Izraele, pokud flotila s pomocí pro Gazu nedorazí do cíle
denikalarm.cz 4.9.2025Ideš na brigádu? Skúsenosti a tipy, ako so sebou nenechať zametať (2025)
www.priamaakcia.sk 1.9.2025Demytizace Palestiny a Palestinců #13: Rozkvetlá poušť, nebo decimace ekonomiky?
ism-czech.org 25.8.2025„Davyd Čyčkan se vrátil domů!“ Poslední rozloučení s anarchistou, kreslířem a obráncem
denikalarm.cz 23.8.2025Srbský režim mobilizuje své podporovatele. Útočí na protestující, zatímco policie přihlíží
denikalarm.cz 19.8.2025