Anarchistická federace

Konfrontujme ušatého traktoristu!

Šlachta sbírá podpisy, aby nám pro změnu mohli vládnout fízlové…

kokot

Někteří fízlové v Česku absolutně nemají soudnost. Když už jako šéf ÚOOZ poseru, co se dá, a samotný ministr vnitra přirovná mou práci k politickým procesům s Omladinou, svěsil bych své pověstné traktoristické uši a raději držel hubu.

To by to ale nesměl být Robert Šlachta, který po neúspěšném angažmá v nejvyšších patrech represivního aparátu zkouší štěstí v politice a zakládá obskurní hnutí Přísaha (které mimochodem štědře sponzoruje „zapřísáhlý bojovník proti korupci“ podnikatel Kubiska, momentálně obžalovaný z korupce). Jenže tady se Šlachta dostává na tenký led a anarchistické hnutí má skvělou příležitost vrátit úder. Když byl Šlachta fízlem, mohl se chovat jako hovado a šikanovat, koho chtěl – jeho funkce totiž nezávisela na názoru veřejnosti. Nyní se ovšem uchází o politickou moc, takže musí naopak voliče přesvědčit o tom, že právě a jedině on je tím nejlepším a nejspravedlivějším kandidátem.

Jak se takové lživé propagandě bránit? Začít můžeme tím, že budeme ničit jeho plakáty a billboardy. Může se také stát, že Robert Šlachta navštíví vaše město v rámci drive-in podpisové akce. Ta byla sice kvůli zákazu cestování mezi okresy stopnuta, ale stále existuje bezpočet podpisových míst Šlachtových podporovatelů, kteří pravděpodobně vůbec netuší, jaké kreatuře dělají užitečné idioty. Anebo si snad myslíte, že by někdo soudný mohl volit člověka, jehož podřízení šikanovali těhotné ženy a vyhrožovali rozbíjením rodin? Myslíme si, že po pár petičních stáncích bez jediného nasbíraného podpisu Šlachtovi trochu spadne hřebínek. Kolemjdoucím u Šlachtova stánku můžeme poskytnout informace z celé řady autentických zdrojů, ať už z blogu Tomáše Zeleného či webu Antifenix, případně můžeme lidem rozdávat únorové číslo nástěnných novin A3, kde se Šlachtovi věnujeme podrobněji.

Šlachta možná bude svým lhaním i nadále ničit životy nevinných lidí, ale už to nebude za prachy z našich daní.


Verze pro tisk 6.3.2021 -sp-
Jak pomoct anarchistkám a anarchistům v Rusku a Ukrajině
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Klima a film: Kreativní resistence - historie britského antidálničního hnutí a Reclaim the Streets

2. 11. 2022, Brno, Praha

Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost ve filmu - Reclaim the streets …(více)

Klima a film: Kodaňské trauma a změna strategie

30. 11. 2022, Brno, Praha

Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost ve filmu - Just do it! …(více)

Klima a film: autonomní zóny aneb jak se žije na stromě

7. 12. 2022, Brno, Praha

Kořeny hnutí za klimatickou spravedlnost ve filmu - okupace hamabašského lesa, ZAD a NOTAV …(více)