Anarchistická federace

Minsk: Ne válce v severní Sýrii!

Akce solidarity s Rojavou u tureckého velvyslanectví v Bělorusku

Minsk

Akce na podporu autonomie v Rojavě se konají po celém světě. O těch velkých, zejména v západní Evropě, se dá při troše hledání na internetu dočíst. Zapadnout by však neměly ani ty projevy solidarity, které sice nejsou tak početné, ale odehrávají se v zemích podobně autokratických a represivních jako Turecko, které zaútočilo na Rojavu.

Také do centra hlavního města Běloruska přišlo několik anarchistů vyjádřit svůj názor na současnou situaci v severní Sýrii s hesly „Erdogan fuck off“ a „Revoluce v Kurdistánu zvítězí“. Rozdávali letáky vyzývající k zastavení turecké agrese v Rojavě a skandovali hesla jako „Svobodu Rojavě, smrt tureckému impériu!“ nebo „Smrt tureckému fašismu!“. Do megafonu vysvětlovali: „Jsme tu, abychom vyjádřili solidaritu s lidem Kurdistánu, který bojoval za svobodu proti ISIS a proti imperialismu.“

Policajt, střežící velvyslanectví, se snažil anarchistům vytrhnout plakáty a jednoho z účastníků se pokusil zadržet. Díky ostatním se mu to nepodařilo, takže nakonec nikdo zatčen nebyl. Kolemjdoucí lidé si brali a četli letáky.

 

Zdroj: telegram-kanal Прамень


Verze pro tisk 19.10.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)