Anarchistická federace

Minsk: Ne válce v severní Sýrii!

Akce solidarity s Rojavou u tureckého velvyslanectví v Bělorusku

Minsk

Akce na podporu autonomie v Rojavě se konají po celém světě. O těch velkých, zejména v západní Evropě, se dá při troše hledání na internetu dočíst. Zapadnout by však neměly ani ty projevy solidarity, které sice nejsou tak početné, ale odehrávají se v zemích podobně autokratických a represivních jako Turecko, které zaútočilo na Rojavu.

Také do centra hlavního města Běloruska přišlo několik anarchistů vyjádřit svůj názor na současnou situaci v severní Sýrii s hesly „Erdogan fuck off“ a „Revoluce v Kurdistánu zvítězí“. Rozdávali letáky vyzývající k zastavení turecké agrese v Rojavě a skandovali hesla jako „Svobodu Rojavě, smrt tureckému impériu!“ nebo „Smrt tureckému fašismu!“. Do megafonu vysvětlovali: „Jsme tu, abychom vyjádřili solidaritu s lidem Kurdistánu, který bojoval za svobodu proti ISIS a proti imperialismu.“

Policajt, střežící velvyslanectví, se snažil anarchistům vytrhnout plakáty a jednoho z účastníků se pokusil zadržet. Díky ostatním se mu to nepodařilo, takže nakonec nikdo zatčen nebyl. Kolemjdoucí lidé si brali a četli letáky.

 

Zdroj: telegram-kanal Прамень


Verze pro tisk 19.10.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Our Music Our Scene vol. 5

25. 1. 2020, Praha

Koncert je připomínkou tragické události z roku 2008, při které zemřel příbramský SHARP Jan Kučera, zároveň je benefiční na Psí útulek Lazec v Příbrami. Zahrají kapely Vysoké napětí, Cenzura, Pawnshop a L'anima libera. Vstupné 250 Kč, mladší 18 let zdarma. 25. ledna 2020, od 19.05 Underdogs' (Nádražní 3, Praha) …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)