Anarchistická federace

FNB Ostrava pokračuje

Zpráva o akci na podporu úřady buzerované skupiny FNB

Praha

Poté, co ostravský kolektiv Food not Bomb (FNB) vydal své prohlášení o perzekuci svých aktivit ze strany místní radnice a městské policie, začala se o věc zajímat také některá média. Radiem Wave oslovený právník prohlásil, že záminka ohledně záboru místa je naprosto lichá. Od té doby nedošlo k dalšímu obtěžování aktivistů FNB a desítky potřebných se tak opět mohli každou neděli dostat k teplému jídlu. I když se městská policie při zásazích proti vydávání jídla dušovala, že se aktivisté každou neděli dopouští nového přestupku, spokojili se strážníci nejprve jen s pozorováním spokojených jedlíků z útrob služební dodávky a o dalších víkendech už nebyli k vidění vůbec. Úředníci a měšťáci tak nakonec nechtěně sehráli skvělou roli při propagaci iniciativy FNB a jejích principů.

Mezi nejvýraznější akce na podporu ostravského kolektivu patřila benefiční lidová kuchyně pořádaná v pondělí 5. srpna v útrobách pražského infoshopu Salé. Od těti hodin odpoledně až do večera se tu vystřídalo na 60 lidí. Někteří si jen poskládali a zhtli benefiční veganský burger a podepsali petici, další si počkali na promítáním filmu Solidarita v praxi a následnou neformální besedu se zástupci FNB Ostrava. Skupina asi 40 přítomných pak ještě vytvořila společnou fotografii s transparenty „Food not Bombs“, „Support FNB Ostrava“ a pro aktuální internacionální rozsah „Support Rojava“. Výtěžek z celé akce byl věnován na právní pomoc a další nezbytnosti pro fungování ostravské skupiny, která o solidární akci prohlásila: „Sešlo se mnoho lidí se smýšlením podobným tomu našemu a my jsme za tuto úžasnou atmosféru i celou akci velmi vděční, solidarita ve FNB skupinách napříč republikou je totiž to, co nás drží pospolu navzdory jakékoliv represi.“


Verze pro tisk 29.8.2019 -bj-
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme