Anarchistická federace

Evikce Kliniky – den druhý

Zdá se, že další den evikce již Klinika neustála. Na střeše stále zůstávají lidé, kteří nemají kam jít.

Klinika

O včerejším angažmá exekutora v autonomním sociálním centru Klinika a o projevech podpory, které se centru dostalo, jsme informovali ZDE. Také jsme vyzvali k účasti na podpůrné akci následujíc den, tedy dnes 11. ledna.

Poté, co budovu exekutor včera odpoledne opustil a konal se tam následně improvizovaný kulturní program, zůstaly v ní přes noc asi dvě desítky lidí. Ty ráno doplnilo několik dalších podporovatelů. Po výzvě exekutora se však rozhodli budovu opustit a zachránit před zničením zařízení ze spodní části centra. Ta byla včera ušetřena demoličního řádění sekuritky, která se do ní nedostala.

Bezpečnostní agentura najatá vlastníkem budovy, Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), měla již včera zjevně jasné zadání, tedy vniknout do budovy, zdemolovat její zařízení a následně v součinnosti s exekutorem umožnit přístup médiím k zdokumentování nepořádku, v kterém squateři údajně žijí. Takto pak SŽDC věc také prezentovala na své facebookové stránce.

Na střeše budovy však nadále demonstrativně pod černo-rudou vlajkou setrvává několik jejích dosavadních obyvatel, kteří nemají kam jít. Jedna z nich nám v krátké zprávě během dne napsala: „Každopádně je tu hrozná pohoda, pijeme ledovou tříšť a žerem čoko piškoty. A tak jednou za půl hoďky vykoukne z okýnka exekutor a ptá se nás, kdy slezem dolů.“ Na dotaz, co by chtěla vzkázat lidem dole, odpověděla: „Že všichni, co stoji v tý zimě před Klinikou a podporujou nás, jsou úplně úžasní a ať v tom pokračují. Budem tady ještě dlouho.“

Objekt nyní hlídá najatá bezpečnostní agentura a najatá stavební firma pokračuje v pracích, které mají za cíl učinit budovu nepřístupnou. To vše za přizvukování nenávistné žumpy sociálních médií, obhajující exekuční praktiky, násilnou represi, přizpůsobivost, ideologickou posvátnost soukromého vlastnictví a nutnost v každém okamžiku umytého nádobí.

Z různých stran, i ze zahraničí, ale přicházejí projevy podpory autonomnímu centru. Přidejte se i vy! Podporujte nadále kolektiv Kliniky, squating a svobodné prostory. Vyvěste ve Vašem městě transparent, uspořádejte besedu nebo vylepujte tematické číslo nástěnných novin A3 s textem Klinika je naše.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)