Anarchistická federace

Evikce Kliniky – den druhý

Zdá se, že další den evikce již Klinika neustála. Na střeše stále zůstávají lidé, kteří nemají kam jít.

Klinika

O včerejším angažmá exekutora v autonomním sociálním centru Klinika a o projevech podpory, které se centru dostalo, jsme informovali ZDE. Také jsme vyzvali k účasti na podpůrné akci následujíc den, tedy dnes 11. ledna.

Poté, co budovu exekutor včera odpoledne opustil a konal se tam následně improvizovaný kulturní program, zůstaly v ní přes noc asi dvě desítky lidí. Ty ráno doplnilo několik dalších podporovatelů. Po výzvě exekutora se však rozhodli budovu opustit a zachránit před zničením zařízení ze spodní části centra. Ta byla včera ušetřena demoličního řádění sekuritky, která se do ní nedostala.

Bezpečnostní agentura najatá vlastníkem budovy, Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), měla již včera zjevně jasné zadání, tedy vniknout do budovy, zdemolovat její zařízení a následně v součinnosti s exekutorem umožnit přístup médiím k zdokumentování nepořádku, v kterém squateři údajně žijí. Takto pak SŽDC věc také prezentovala na své facebookové stránce.

Na střeše budovy však nadále demonstrativně pod černo-rudou vlajkou setrvává několik jejích dosavadních obyvatel, kteří nemají kam jít. Jedna z nich nám v krátké zprávě během dne napsala: „Každopádně je tu hrozná pohoda, pijeme ledovou tříšť a žerem čoko piškoty. A tak jednou za půl hoďky vykoukne z okýnka exekutor a ptá se nás, kdy slezem dolů.“ Na dotaz, co by chtěla vzkázat lidem dole, odpověděla: „Že všichni, co stoji v tý zimě před Klinikou a podporujou nás, jsou úplně úžasní a ať v tom pokračují. Budem tady ještě dlouho.“

Objekt nyní hlídá najatá bezpečnostní agentura a najatá stavební firma pokračuje v pracích, které mají za cíl učinit budovu nepřístupnou. To vše za přizvukování nenávistné žumpy sociálních médií, obhajující exekuční praktiky, násilnou represi, přizpůsobivost, ideologickou posvátnost soukromého vlastnictví a nutnost v každém okamžiku umytého nádobí.

Z různých stran, i ze zahraničí, ale přicházejí projevy podpory autonomnímu centru. Přidejte se i vy! Podporujte nadále kolektiv Kliniky, squating a svobodné prostory. Vyvěste ve Vašem městě transparent, uspořádejte besedu nebo vylepujte tematické číslo nástěnných novin A3 s textem Klinika je naše.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

DIY Journalism Workshop

25. 11. 2019, Praha

How can we expose the truth in a world dominated by lies? What can we do to promote the silence voices? How can we take action and promote good practices? Join us for this introduction workshop into DIY Journalism …(více)

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Mexico and its 4th transformation

29. 11. 2019, Praha

Beseda v D-zóně …(více)

Lidovka proti represím #ProChoice

30. 11. 2019, Praha

Benefiční oběd v Salé …(více)

Social Screenings: A.C.A.B.

4. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

Social Screenings: The Florida Project

11. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)