Anarchistická federace

Evikce Kliniky – den druhý

Zdá se, že další den evikce již Klinika neustála. Na střeše stále zůstávají lidé, kteří nemají kam jít.

Klinika

O včerejším angažmá exekutora v autonomním sociálním centru Klinika a o projevech podpory, které se centru dostalo, jsme informovali ZDE. Také jsme vyzvali k účasti na podpůrné akci následujíc den, tedy dnes 11. ledna.

Poté, co budovu exekutor včera odpoledne opustil a konal se tam následně improvizovaný kulturní program, zůstaly v ní přes noc asi dvě desítky lidí. Ty ráno doplnilo několik dalších podporovatelů. Po výzvě exekutora se však rozhodli budovu opustit a zachránit před zničením zařízení ze spodní části centra. Ta byla včera ušetřena demoličního řádění sekuritky, která se do ní nedostala.

Bezpečnostní agentura najatá vlastníkem budovy, Správou železniční dopravní cesty (SŽDC), měla již včera zjevně jasné zadání, tedy vniknout do budovy, zdemolovat její zařízení a následně v součinnosti s exekutorem umožnit přístup médiím k zdokumentování nepořádku, v kterém squateři údajně žijí. Takto pak SŽDC věc také prezentovala na své facebookové stránce.

Na střeše budovy však nadále demonstrativně pod černo-rudou vlajkou setrvává několik jejích dosavadních obyvatel, kteří nemají kam jít. Jedna z nich nám v krátké zprávě během dne napsala: „Každopádně je tu hrozná pohoda, pijeme ledovou tříšť a žerem čoko piškoty. A tak jednou za půl hoďky vykoukne z okýnka exekutor a ptá se nás, kdy slezem dolů.“ Na dotaz, co by chtěla vzkázat lidem dole, odpověděla: „Že všichni, co stoji v tý zimě před Klinikou a podporujou nás, jsou úplně úžasní a ať v tom pokračují. Budem tady ještě dlouho.“

Objekt nyní hlídá najatá bezpečnostní agentura a najatá stavební firma pokračuje v pracích, které mají za cíl učinit budovu nepřístupnou. To vše za přizvukování nenávistné žumpy sociálních médií, obhajující exekuční praktiky, násilnou represi, přizpůsobivost, ideologickou posvátnost soukromého vlastnictví a nutnost v každém okamžiku umytého nádobí.

Z různých stran, i ze zahraničí, ale přicházejí projevy podpory autonomnímu centru. Přidejte se i vy! Podporujte nadále kolektiv Kliniky, squating a svobodné prostory. Vyvěste ve Vašem městě transparent, uspořádejte besedu nebo vylepujte tematické číslo nástěnných novin A3 s textem Klinika je naše.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Existenční večírek

26. 3. 2019, Praha

V úterý 26. března 2019 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. První číslo tohoto roku je věnováno zapatistickému povstání. Večírek začíná v 19.00, od 18.30 proběhne společná večeře. Nejen aktuální číslo, ale i ta starší, budou na místě k zakoupení. …(více)

Trouble #16 Spiknutí v dobách odporu

27. 3. 2019, Praha

Šestnáctý díl Troublu se věnuje protestům, které následovaly po 20. lednu 2017 po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tyto protesty byly součástí velké kampaně #DisruptJ20. Po těchto prostestech bylo více než 200 lidí zadrženo policií. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon: The Wretched of The Earth

4. 4. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

Zinfest 2019

13. 4. 2019, Brno

Čtvrté pokračování festivalu samizdatových tiskovin …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)