Anarchistická federace

Braňme Kliniku!

Klinice opět hrozí vyklizení. Kolektiv na 10. ledna 2019, kdy má vyklizení proběhnout, svolává protestní akci.

za Kliniku

Navzdory slibně probíhajícím jednáním o řešení budoucnosti Kliniky se nás SŽDC pod tlakem policie rozhodla vyklidit. Když s námi nové vedení SŽDC na podzim začalo otevřeně jednat, přivítali jsme tuto možnost a přišli jsme společně na konkrétní způsob, jak sociální centrum zachovat a vyřešit budoucnost domu k oboustranné spokojenosti. Podporu pokračování sociálního centra vyjádřili i někteří představitelé vedení města. Přesto se úřad rozhodl nás pomocí exekutora násilím vyklidit. Vyklizení Kliniky nedává smysl, protože se během jednání ukázalo, že SŽDC dům nepotřebuje, a dokonce hrozí jeho demolicí,“ píše kolektiv Autonomního sociálního centra Klinika.

Členové a členky Anarchistické federace Kliniku podporují od samého začátku a naše podpora samozřejmě trvá. Proto vyzýváme všechny čtenáře a čtenářky k účasti na společné protestní snídani, která na Klinice proběhne ve čtvrtek 10. ledna 2019 ráno. Podobná situace nastala již několikrát, a můžeme tak ze zkušenosti doporučit teplé oblečení, termosku s horkým čajem nebo kávou a něco dobrého na zub. Pokud můžete, vemte s sebou co nejvíc kamarádů a kamarádek.

Meze se nekladou ani vlastní iniciativě, kromě účasti na protestním setkání na začátku ledna a na případné obraně budovy můžete uspořádat na podporu Kliniky solidární akci ve svém městě.

Kolektiv Kliniky nevylučuje možnost dalšího vyjednávání. Současný majitel budovy, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), se ovšem rozhodl přistoupit k násilnému vyklizení objektu za asistence exekutora, a to i přesto, že to nijak nevyplývá z nedávného rozhodnutí soudu. Jde tedy o politické rozhodnutí, učiněné dokonce údajně pod tlakem policie.

Situaci budeme pozorně sledovat a 10. ledna se uvidíme na Klinice. Klinika nedávno oslavila čtvrté narozeniny – je na nás, jestli se dočká i těch pátých!

 

Klinice a jejím čtvrtým narozeninám jsme věnovali prosincové číslo našich nástěnných novin A3.

Vyjádření Kliniky na Facebooku: https://www.facebook.com/klinika451/photos/a.321472564727618/997488270459374/


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Existenční večírek

26. 3. 2019, Praha

V úterý 26. března 2019 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. První číslo tohoto roku je věnováno zapatistickému povstání. Večírek začíná v 19.00, od 18.30 proběhne společná večeře. Nejen aktuální číslo, ale i ta starší, budou na místě k zakoupení. …(více)

Trouble #16 Spiknutí v dobách odporu

27. 3. 2019, Praha

Šestnáctý díl Troublu se věnuje protestům, které následovaly po 20. lednu 2017 po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tyto protesty byly součástí velké kampaně #DisruptJ20. Po těchto prostestech bylo více než 200 lidí zadrženo policií. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon: The Wretched of The Earth

4. 4. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

Zinfest 2019

13. 4. 2019, Brno

Čtvrté pokračování festivalu samizdatových tiskovin …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)