Anarchistická federace

3x Francie 1968

Pozvánka na přednáškové turné k 50. výročí nepokojů ve Francii

letak

Jak jsme již před časem informovali v reportu z posledního Existenčního večírku, začátkem listopadu pořádá skupina Kolektivně proti kapitálu (KPK) přednáškové turné na téma „Revoluční Francie 1968: mýtus, realita?“. A na rozdíl od zmíněného večírku nepůjde o diskusi těch, kteří daný rok nezažili, nýbrž o setkání s přímým účastníkem tehdejšího dění. Na okraj dodejme, že obdobnou besedu pořádali KPK již před deseti lety, a to za velkého zájmu posluchačů.

Bude se mluvit zejména o masových demonstracích a devítimilionové generální stávce, které Francii zasáhly v květnu až červenu 1968. Na pozadí těchto událostí pak bude snaha nalézt odpovědi na otázky, jak ale vypadala realita hnutí; o co usilovalo; kdo stávku organizoval, kontroloval, kdo se jí účastnil; jaká byla role odborů a co dělali aktivní pracující; vznikla v rámci hnutí autonomie pracujících a jak vůbec celé hnutí hodnotit.

Na místě bude k dispozici druhé, upravené vydání brožury KPK Květen-červen 1968, Francie: Promeškaná příležitost na autonomii pracujících. Vedle toho bude k dispozici poslední číslo anarchistické revue Existence věnované roku 1968.

A kam můžete na besedu zajít?

6. listopadu v 19:00, Praha – Cross Club (Plynární 23)

8. listopadu v 18:00, Liberec – Komunitní zahrada LIAS (Široká ulice)

9. listopadu v 19:00, Plzeň – Družstevní kavárna Inkognito (Husova 24)


Verze pro tisk 31.10.2018 AF-Plzeň

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Social Screenings: Akira

11. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)