Anarchistická federace

3x Francie 1968

Pozvánka na přednáškové turné k 50. výročí nepokojů ve Francii

letak

Jak jsme již před časem informovali v reportu z posledního Existenčního večírku, začátkem listopadu pořádá skupina Kolektivně proti kapitálu (KPK) přednáškové turné na téma „Revoluční Francie 1968: mýtus, realita?“. A na rozdíl od zmíněného večírku nepůjde o diskusi těch, kteří daný rok nezažili, nýbrž o setkání s přímým účastníkem tehdejšího dění. Na okraj dodejme, že obdobnou besedu pořádali KPK již před deseti lety, a to za velkého zájmu posluchačů.

Bude se mluvit zejména o masových demonstracích a devítimilionové generální stávce, které Francii zasáhly v květnu až červenu 1968. Na pozadí těchto událostí pak bude snaha nalézt odpovědi na otázky, jak ale vypadala realita hnutí; o co usilovalo; kdo stávku organizoval, kontroloval, kdo se jí účastnil; jaká byla role odborů a co dělali aktivní pracující; vznikla v rámci hnutí autonomie pracujících a jak vůbec celé hnutí hodnotit.

Na místě bude k dispozici druhé, upravené vydání brožury KPK Květen-červen 1968, Francie: Promeškaná příležitost na autonomii pracujících. Vedle toho bude k dispozici poslední číslo anarchistické revue Existence věnované roku 1968.

A kam můžete na besedu zajít?

6. listopadu v 19:00, Praha – Cross Club (Plynární 23)

8. listopadu v 18:00, Liberec – Komunitní zahrada LIAS (Široká ulice)

9. listopadu v 19:00, Plzeň – Družstevní kavárna Inkognito (Husova 24)


Verze pro tisk 31.10.2018 AF-Plzeň

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (3)

28. 11. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)