Anarchistická federace

3x Francie 1968

Pozvánka na přednáškové turné k 50. výročí nepokojů ve Francii

letak

Jak jsme již před časem informovali v reportu z posledního Existenčního večírku, začátkem listopadu pořádá skupina Kolektivně proti kapitálu (KPK) přednáškové turné na téma „Revoluční Francie 1968: mýtus, realita?“. A na rozdíl od zmíněného večírku nepůjde o diskusi těch, kteří daný rok nezažili, nýbrž o setkání s přímým účastníkem tehdejšího dění. Na okraj dodejme, že obdobnou besedu pořádali KPK již před deseti lety, a to za velkého zájmu posluchačů.

Bude se mluvit zejména o masových demonstracích a devítimilionové generální stávce, které Francii zasáhly v květnu až červenu 1968. Na pozadí těchto událostí pak bude snaha nalézt odpovědi na otázky, jak ale vypadala realita hnutí; o co usilovalo; kdo stávku organizoval, kontroloval, kdo se jí účastnil; jaká byla role odborů a co dělali aktivní pracující; vznikla v rámci hnutí autonomie pracujících a jak vůbec celé hnutí hodnotit.

Na místě bude k dispozici druhé, upravené vydání brožury KPK Květen-červen 1968, Francie: Promeškaná příležitost na autonomii pracujících. Vedle toho bude k dispozici poslední číslo anarchistické revue Existence věnované roku 1968.

A kam můžete na besedu zajít?

6. listopadu v 19:00, Praha – Cross Club (Plynární 23)

8. listopadu v 18:00, Liberec – Komunitní zahrada LIAS (Široká ulice)

9. listopadu v 19:00, Plzeň – Družstevní kavárna Inkognito (Husova 24)


Verze pro tisk 31.10.2018 AF-Plzeň
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Food Not bombs

5. 12. 2018, Praha

Podrobnosti brzy. …(více)

Benefit pro infocentrum Salé

8. 12. 2018, Praha

Bude upřesněno. …(více)

Zádruha: O historii českého anarchismu

15. 12. 2018, Praha

různá autorská čtení, dvě přednášky, hudba, uvedení nové publikace …(více)

Bezpeněžní zóna

15. 12. 2018, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. …(více)

Linux workshop

17. 12. 2018, Praha

Instalace Linuxu a svobodného software, sdílení zkušeností s linuxem a různými programy. Co víme, s tim poradíme, co nevíme tak si společně přečteme v dokumentaci nebo na nějakym z těch interneti. …(více)