Anarchistická federace

Podpořme boj za Hambašský les

Pozvánka na demonstraci před německou ambasádou v Praze

Nahlas pro Hambach

Boj o Hambašský prales v německém Porýní v těchto dnech stále pokračuje. Na jedné straně stojí obránci tisíce let starého lesa a na druhé energetická společnost RWE, které dělají bezpečnostní agenturu tisíce německých policistů. Ochránci kapitálu násilně z místa dostávají nenásilné ochránce přírody a klimatu. Druhou skupinu čelící v korunách stromů i na zemi obuškům a těžkým strojům podporují na místě také aktivisté a sympatizanti iniciativy Limity jsme my, která v ČR koordinuje protestní akce za klimatickou spravedlnost.

Podpory se obráncům Země dostává i za hranicemi. V úterý 2. října ráno aktivisté a aktivistky Limitů přímo za německou ambasádou v Praze roztáhli mezi stromy transparent s nápisem „Hambi Bleibt“ (Hambašský prales zůstane), aby jednak podpořili obranu lesa a zároveň vyzvali německou vládu k ukončení masivní policejní operace, která má vyklidit cestu kácení a následné těžbě uhlí, která jen prohloubí změny klimatu, které postupují daleko rychleji, než se před lety předpokládalo. Po krátké chvilce však dorazila policejní zásahovka a donutila aktivity slézt ze stromů.

Nahlas pro Hambach

Německá ambasáda v Praze pořádá ve čtvrtek 4. října velkou oslavu výročí znovusjednocení země, tzv. Dne německé jednoty. Iniciativa Limity jsme my vyzývá všechny, jimž není lhostejný osud Hambašského pralesa stejně jako celé planety, aby přišli shromážděným diplomatům a diplomatkám a jejich českým hostům nahlas připomenout, že pokrytectví německé vlády nezůstává bez povšimnutí. Je potřeba dát najevo jasně slyšitelný nesouhlas s ničením Hambašského pralesa a těžbou uhlí. Vezměte s sebou vše, co dělá hluk – bubny, hrnce, píšťalky apod.

Limity k tomu uvádí: „Německo se na mezinárodní scéně rádo vydává za šampiona v ochraně klimatu a rozvoji obnovitelných zdrojů. Ve skutečnosti ale dál bezohledně těží to nejšpinavější fosilní palivo a ničí tím globální klima, vzácnou přírodu i kulturní památky.“

Sraz demonstrace „Nahlas pro Hambach“ je 4. října v 16.30 před německou ambasádou ve Vlašské ulici v Praze.

Po demonstraci následuje v 19.00 v Čítárně Unijazzu (Jindřišská 901/5) informační přednáška o společné cestě na protiuhelné akce v Porýní.

Za Hambašský prales se můžete postavit také přímo na místě a přidat se ke stovkám lidí, kteří les brání či obráncům demonstrativně vyjadřují a poskytují podporu. Nebo se můžete přidat k akci Ende Gelände, která se bude právě v oblasti pralesa konat ve dnech 25.–29. října a na kterou můžete vyrazit společně s ostatními vlakem. Více informací najdete ZDE.


Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (3)

28. 11. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)