Anarchistická federace

Podpořme boj za Hambašský les

Pozvánka na demonstraci před německou ambasádou v Praze

Nahlas pro Hambach

Boj o Hambašský prales v německém Porýní v těchto dnech stále pokračuje. Na jedné straně stojí obránci tisíce let starého lesa a na druhé energetická společnost RWE, které dělají bezpečnostní agenturu tisíce německých policistů. Ochránci kapitálu násilně z místa dostávají nenásilné ochránce přírody a klimatu. Druhou skupinu čelící v korunách stromů i na zemi obuškům a těžkým strojům podporují na místě také aktivisté a sympatizanti iniciativy Limity jsme my, která v ČR koordinuje protestní akce za klimatickou spravedlnost.

Podpory se obráncům Země dostává i za hranicemi. V úterý 2. října ráno aktivisté a aktivistky Limitů přímo za německou ambasádou v Praze roztáhli mezi stromy transparent s nápisem „Hambi Bleibt“ (Hambašský prales zůstane), aby jednak podpořili obranu lesa a zároveň vyzvali německou vládu k ukončení masivní policejní operace, která má vyklidit cestu kácení a následné těžbě uhlí, která jen prohloubí změny klimatu, které postupují daleko rychleji, než se před lety předpokládalo. Po krátké chvilce však dorazila policejní zásahovka a donutila aktivity slézt ze stromů.

Nahlas pro Hambach

Německá ambasáda v Praze pořádá ve čtvrtek 4. října velkou oslavu výročí znovusjednocení země, tzv. Dne německé jednoty. Iniciativa Limity jsme my vyzývá všechny, jimž není lhostejný osud Hambašského pralesa stejně jako celé planety, aby přišli shromážděným diplomatům a diplomatkám a jejich českým hostům nahlas připomenout, že pokrytectví německé vlády nezůstává bez povšimnutí. Je potřeba dát najevo jasně slyšitelný nesouhlas s ničením Hambašského pralesa a těžbou uhlí. Vezměte s sebou vše, co dělá hluk – bubny, hrnce, píšťalky apod.

Limity k tomu uvádí: „Německo se na mezinárodní scéně rádo vydává za šampiona v ochraně klimatu a rozvoji obnovitelných zdrojů. Ve skutečnosti ale dál bezohledně těží to nejšpinavější fosilní palivo a ničí tím globální klima, vzácnou přírodu i kulturní památky.“

Sraz demonstrace „Nahlas pro Hambach“ je 4. října v 16.30 před německou ambasádou ve Vlašské ulici v Praze.

Po demonstraci následuje v 19.00 v Čítárně Unijazzu (Jindřišská 901/5) informační přednáška o společné cestě na protiuhelné akce v Porýní.

Za Hambašský prales se můžete postavit také přímo na místě a přidat se ke stovkám lidí, kteří les brání či obráncům demonstrativně vyjadřují a poskytují podporu. Nebo se můžete přidat k akci Ende Gelände, která se bude právě v oblasti pralesa konat ve dnech 25.–29. října a na kterou můžete vyrazit společně s ostatními vlakem. Více informací najdete ZDE.


Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Critical Readings: Sara Ahmed - The Promise of Happiness (6)

12. 9. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)