Anarchistická federace

Francie: zámek Tertre vyklizen

Squat pro uprchlíky zrušila policie, studenti obsadili další budovu.

Ve středu 7. března vyklidila prefektura Nantes se svolením vedení univerzity zámek Tertre. Zámek obsadila loni v listopadu skupina studentů a uprchlíků, aby z něho učinila domov pro dětské uprchlíky. V časných ranních hodinách spustilo 300 fízlů bleskovou operaci, jejímž výsledkem bylo 150 nových bezdomovců dorostenců. Operace byla spuštěna po několika měsících neúspěšného vyjednávání s vedením univerzity, jíž patří budova a magistrátem města.

Obsazení zámku Tertre proběhlo po skončení studentského večírku, který se odehrával v jeho útrobách. Studenti spolu s uprchlíky zabrali tři podlaží budovy o 888 metrech čtverečních a nepohodlným obětem imperialistické politiky zajistili útočiště před mrazem. Od té doby čelí obyvatelé samosprávného azylového domova útokům represivních složek státu a neonacistů, kteří pro své podlé činy získali oporu v politice hlavního proudu. Navzdory probíhajícímu vyjednávání o využívání budovy požádalo v prosinci vedení univerzity o vyklizení.

Po tomto bezpáteřním činu nastříkala mysteriózní skupina Commando Nicole budovu vedení univerzity načerveno v solidaritě s vyhnanými migranty. V ironickém prohlášení stojí: „Proto bychom rádi osobně poděkovali rektorovi univerzity Nantes Olivierovi Labouxovi za jeho porozumění a efektivní dialog s občany.“ Téměř okamžitě po vyklizení Tertre byla v Nantes obsazena jiná budova, která je tentokrát majetkem prefektury Nantes. Fatálním důsledkům oportunistické povahy státu se opět povedlo zabránit. Jedná se již o čtvrtou budovu obsazenou v posledních měsících a sloužící jako samosprávný azylový domov. Zoufalá situace uprchlíků ve Francii se zhoršuje a vyvolává rozhořčení studentů, kteří demonstrují a budují samosprávná centra.

 

Zdroj:
https://freedomnews.org.uk/nantes-squatted-refugee-centre-evicted/


Psali jsme:
https://www.afed.cz/text/6765/francie-studenti-a-uprchlici-obsadili-zamek-tertre

https://www.afed.cz/text/6789/liberalni-calais

https://www.afed.cz/text/6552/calais-pod-havem-medialni-dzungle


Verze pro tisk 17.3.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)