Anarchistická federace

Postavme se sjezdu krajní pravice! (AKTUALIZACE)

Do Prahy se chystají pravičáci z ENF, antifašisté už na ně čekají. (SRAZ V SOBOTU V 15:00 PŘED NÁRODNÍM ARCHIVEM)

Podzimní volební úspěch Okamurovy SPD, která reprezentuje novou populistickou krajní pravici, jen oficiálně potvrdil trend, který je dlouho zřejmý. Každou chvíli dostáváme zprávy o novém rasistickém útoku, dalších antisociálních politicích slavících úspěchy, novém projevu primitivního a fašizujícího národovectví, co by zase jednou rádo zabednilo hranice a poslalo všechny ty „jiné“ za mříže či ploty. Ti Jiní jsme nakonec my všichni, kdo nezapadáme do snu „slušného bílého Čecha“ – pracující hájící svá práva, nezaměstnaní, bezdomovci, levičáci, anarchisté, queers, feministé…

Protože moc dobře víme, jaký osud by pro nás rádi noví fašisté přichystali, není nám jedno, že se 15. a 16. prosince do Prahy sjede krajně pravicová aliance Evropy národů a svobody (ENF). K té se řadí nejen zmiňovaný Okamura, ale také mnohem větší ryby, jako je Marine Le Pen z francouzské Front National, nizozemský nacionalista Wilders či předseda rakouských Svobodných Strache.

ENF se chce družit od pátečního večera v pražském TOP hotelu na Chodově, hlavní program populistické konference pak přijde na řadu v sobotu. Protože je pravičácká akce dvoudenní, rozhodli jsme se být aktivní v oba dva dny a postavit se ENF hned několika protiakcemi.

V pátek se sejdeme v šest večer naproti Právnické fakultě a projdeme městem, abychom se rozehřáli, přenesli téma do ulic centra metropole a zmobilizovali Prahu na sobotu. Na tu vyzýváme všechny antifašisty a antifašistky k blokádě kongresu ENF a k podpoře všech možných protiakcí. V sobotu se potom sejdeme v 15:00 před Národním archivem.

Kromě toho připomínáme, že ideální formou zapojení se do akce je zformování tzv. afinitní skupiny s partou kamarádů, se kterými se předem dohodnete na míře a způsobu zapojení.

Ať už přijdete ve skupině či sami, určitě dorazte. Na akce proti fašistům všech odstínů je nejvyšší čas.

 

Stránka akce na Facebooku a na Nyxu:
https://www.facebook.com/events/1400290696749356/

https://www.nyx.cz/?l=events;l2=2;id=32183;pr=0

Něco málo k afinitním skupinám:

https://www.afed.cz/text/2370/organizujte-se-pro-vlastni-bezpecnost

 

#protipoliticestrachu #nacionalismusnenialternativa #praha1512 #praha1612 #blockenf #fckenf #fckspd


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)