Anarchistická federace

Postavme se sjezdu krajní pravice! (AKTUALIZACE)

Do Prahy se chystají pravičáci z ENF, antifašisté už na ně čekají. (SRAZ V SOBOTU V 15:00 PŘED NÁRODNÍM ARCHIVEM)

Podzimní volební úspěch Okamurovy SPD, která reprezentuje novou populistickou krajní pravici, jen oficiálně potvrdil trend, který je dlouho zřejmý. Každou chvíli dostáváme zprávy o novém rasistickém útoku, dalších antisociálních politicích slavících úspěchy, novém projevu primitivního a fašizujícího národovectví, co by zase jednou rádo zabednilo hranice a poslalo všechny ty „jiné“ za mříže či ploty. Ti Jiní jsme nakonec my všichni, kdo nezapadáme do snu „slušného bílého Čecha“ – pracující hájící svá práva, nezaměstnaní, bezdomovci, levičáci, anarchisté, queers, feministé…

Protože moc dobře víme, jaký osud by pro nás rádi noví fašisté přichystali, není nám jedno, že se 15. a 16. prosince do Prahy sjede krajně pravicová aliance Evropy národů a svobody (ENF). K té se řadí nejen zmiňovaný Okamura, ale také mnohem větší ryby, jako je Marine Le Pen z francouzské Front National, nizozemský nacionalista Wilders či předseda rakouských Svobodných Strache.

ENF se chce družit od pátečního večera v pražském TOP hotelu na Chodově, hlavní program populistické konference pak přijde na řadu v sobotu. Protože je pravičácká akce dvoudenní, rozhodli jsme se být aktivní v oba dva dny a postavit se ENF hned několika protiakcemi.

V pátek se sejdeme v šest večer naproti Právnické fakultě a projdeme městem, abychom se rozehřáli, přenesli téma do ulic centra metropole a zmobilizovali Prahu na sobotu. Na tu vyzýváme všechny antifašisty a antifašistky k blokádě kongresu ENF a k podpoře všech možných protiakcí. V sobotu se potom sejdeme v 15:00 před Národním archivem.

Kromě toho připomínáme, že ideální formou zapojení se do akce je zformování tzv. afinitní skupiny s partou kamarádů, se kterými se předem dohodnete na míře a způsobu zapojení.

Ať už přijdete ve skupině či sami, určitě dorazte. Na akce proti fašistům všech odstínů je nejvyšší čas.

 

Stránka akce na Facebooku a na Nyxu:
https://www.facebook.com/events/1400290696749356/

https://www.nyx.cz/?l=events;l2=2;id=32183;pr=0

Něco málo k afinitním skupinám:

https://www.afed.cz/text/2370/organizujte-se-pro-vlastni-bezpecnost

 

#protipoliticestrachu #nacionalismusnenialternativa #praha1512 #praha1612 #blockenf #fckenf #fckspd


Píšou jinde

Podporujeme