Anarchistická federace

Postavme se sjezdu krajní pravice! (AKTUALIZACE)

Do Prahy se chystají pravičáci z ENF, antifašisté už na ně čekají. (SRAZ V SOBOTU V 15:00 PŘED NÁRODNÍM ARCHIVEM)

Podzimní volební úspěch Okamurovy SPD, která reprezentuje novou populistickou krajní pravici, jen oficiálně potvrdil trend, který je dlouho zřejmý. Každou chvíli dostáváme zprávy o novém rasistickém útoku, dalších antisociálních politicích slavících úspěchy, novém projevu primitivního a fašizujícího národovectví, co by zase jednou rádo zabednilo hranice a poslalo všechny ty „jiné“ za mříže či ploty. Ti Jiní jsme nakonec my všichni, kdo nezapadáme do snu „slušného bílého Čecha“ – pracující hájící svá práva, nezaměstnaní, bezdomovci, levičáci, anarchisté, queers, feministé…

Protože moc dobře víme, jaký osud by pro nás rádi noví fašisté přichystali, není nám jedno, že se 15. a 16. prosince do Prahy sjede krajně pravicová aliance Evropy národů a svobody (ENF). K té se řadí nejen zmiňovaný Okamura, ale také mnohem větší ryby, jako je Marine Le Pen z francouzské Front National, nizozemský nacionalista Wilders či předseda rakouských Svobodných Strache.

ENF se chce družit od pátečního večera v pražském TOP hotelu na Chodově, hlavní program populistické konference pak přijde na řadu v sobotu. Protože je pravičácká akce dvoudenní, rozhodli jsme se být aktivní v oba dva dny a postavit se ENF hned několika protiakcemi.

V pátek se sejdeme v šest večer naproti Právnické fakultě a projdeme městem, abychom se rozehřáli, přenesli téma do ulic centra metropole a zmobilizovali Prahu na sobotu. Na tu vyzýváme všechny antifašisty a antifašistky k blokádě kongresu ENF a k podpoře všech možných protiakcí. V sobotu se potom sejdeme v 15:00 před Národním archivem.

Kromě toho připomínáme, že ideální formou zapojení se do akce je zformování tzv. afinitní skupiny s partou kamarádů, se kterými se předem dohodnete na míře a způsobu zapojení.

Ať už přijdete ve skupině či sami, určitě dorazte. Na akce proti fašistům všech odstínů je nejvyšší čas.

 

Stránka akce na Facebooku a na Nyxu:
https://www.facebook.com/events/1400290696749356/

https://www.nyx.cz/?l=events;l2=2;id=32183;pr=0

Něco málo k afinitním skupinám:

https://www.afed.cz/text/2370/organizujte-se-pro-vlastni-bezpecnost

 

#protipoliticestrachu #nacionalismusnenialternativa #praha1512 #praha1612 #blockenf #fckenf #fckspd


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Upright turnaj

20. 10. 2018, Praha

Přijďte změřit síly a dovednosti v přátelské atmosféře, která je otevřená všem bez ohledu na barvu kůže, pohlaví, vyznání. Bojovat se bude v těchto disciplínách: Box, K-1, Muay Thai, BJJ, Grappling …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Promítání: We Need to Take Guns

26. 10. 2018, Praha

Večer na téma mezinárodní solidarity s Rojavou v pražské klubu Cross …(více)

Výzva k akci: Mezinárodní den proti militarizaci mládeže

12. - 18. 11. 2018, Praha

Join us in this week with your own nonviolent actions, and be part of this global movement resisting the recruitment of young people's minds and bodies into violence. …(více)

Benefice pro Food Not bombs

5. 12. 2018, Praha

Podrobnosti brzy. …(více)