Anarchistická federace

Postavme se sjezdu krajní pravice! (AKTUALIZACE)

Do Prahy se chystají pravičáci z ENF, antifašisté už na ně čekají. (SRAZ V SOBOTU V 15:00 PŘED NÁRODNÍM ARCHIVEM)

Podzimní volební úspěch Okamurovy SPD, která reprezentuje novou populistickou krajní pravici, jen oficiálně potvrdil trend, který je dlouho zřejmý. Každou chvíli dostáváme zprávy o novém rasistickém útoku, dalších antisociálních politicích slavících úspěchy, novém projevu primitivního a fašizujícího národovectví, co by zase jednou rádo zabednilo hranice a poslalo všechny ty „jiné“ za mříže či ploty. Ti Jiní jsme nakonec my všichni, kdo nezapadáme do snu „slušného bílého Čecha“ – pracující hájící svá práva, nezaměstnaní, bezdomovci, levičáci, anarchisté, queers, feministé…

Protože moc dobře víme, jaký osud by pro nás rádi noví fašisté přichystali, není nám jedno, že se 15. a 16. prosince do Prahy sjede krajně pravicová aliance Evropy národů a svobody (ENF). K té se řadí nejen zmiňovaný Okamura, ale také mnohem větší ryby, jako je Marine Le Pen z francouzské Front National, nizozemský nacionalista Wilders či předseda rakouských Svobodných Strache.

ENF se chce družit od pátečního večera v pražském TOP hotelu na Chodově, hlavní program populistické konference pak přijde na řadu v sobotu. Protože je pravičácká akce dvoudenní, rozhodli jsme se být aktivní v oba dva dny a postavit se ENF hned několika protiakcemi.

V pátek se sejdeme v šest večer naproti Právnické fakultě a projdeme městem, abychom se rozehřáli, přenesli téma do ulic centra metropole a zmobilizovali Prahu na sobotu. Na tu vyzýváme všechny antifašisty a antifašistky k blokádě kongresu ENF a k podpoře všech možných protiakcí. V sobotu se potom sejdeme v 15:00 před Národním archivem.

Kromě toho připomínáme, že ideální formou zapojení se do akce je zformování tzv. afinitní skupiny s partou kamarádů, se kterými se předem dohodnete na míře a způsobu zapojení.

Ať už přijdete ve skupině či sami, určitě dorazte. Na akce proti fašistům všech odstínů je nejvyšší čas.

 

Stránka akce na Facebooku a na Nyxu:
https://www.facebook.com/events/1400290696749356/

https://www.nyx.cz/?l=events;l2=2;id=32183;pr=0

Něco málo k afinitním skupinám:

https://www.afed.cz/text/2370/organizujte-se-pro-vlastni-bezpecnost

 

#protipoliticestrachu #nacionalismusnenialternativa #praha1512 #praha1612 #blockenf #fckenf #fckspd


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Klinika: Veřejné plénum

22. 1. 2018, Praha

Co si myslíte o současném směřování a fungování Kliniky? Jak to s Klinikou vypadá? Jak se jí dá pomoct? A jak vůbec funguje společné plénum? …(více)

Benefiční večeře a promítání pro Sub.Media

24. 1. 2018, Praha

Zámořský anarchistický kolektiv Sub.Media už víc než deset let vytváří videa, informující o světovém dění a přináší pohledy na situace od různých lidí, zapojených do různorodých společenských bojů. …(více)

Lidová kuchyně na Salé - solidární oběd pro FNB Sokolov

3. 2. 2018, Praha

V Sokolově vznikla nová buňka Food Not Bombs. Výtěžek z parádního meníčka (polívka-jídlo-zákusek) poputuje právě pro ně, jako projev podpory do budoucna. …(více)

Benefit na ABC vol.2

10. 2. 2018, Praha

Benefit na anarchistický černý kříž vol. 2. Naší zbraní je solidarita!!! …(více)

Bezpeněžní zóna

10. 2. 2018, Plzeň

„Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Anarchistický festival knihy

19. 5. 2018, Praha

TBA - contact us! …(více)