Anarchistická federace

Další vítězství SOL!Su

Pražská solidární síť informuje o úspěchu své kampaně za vyplacení dlužné částky zaměstnavatelem.

SOL!S

Kampaň, jejímž cílem bylo vyplacení dlužné částky Tomášovi, bývalému pracovníkovi Integra Czech s.r.o., skončila vítězstvím. Celá částka, o kterou jsme žádali, mu včera přišla na účet.

Integra je jedna z mnoha firem zabývajících se poskytováním lidského kapitálu v podobě pracovníků v oblasti IT do jiných společností, korporací a státních institucí. Tito pracovníci jsou vyhledávání tzv. headhuntery a pak jako externisté využíváni pro vývoj a testování různých aplikací. Stejně se dostal k práci i Tomáš, kterému bylo slíbeno, že kromě standardního ohodnocení mu bude proplacen i jeden zaškolovací den nad rámec podepsané dohody. Ve firmě však pracoval jen několik dní, když byl propuštěn bez slíbeného proplacení zaškolovacího dne.

Vítězství v následném sporu ale nepadlo jen tak z nebe. Připomeňme proto pár kroků, které mu předcházely. Poté, co nás Tomáš kontaktoval, jsme společně napsali výzvu s jeho požadavky a doručili ji manažerovi firmy. Po uplynutí lhůty se však nic nestalo. V budově, kde firma sídlí ale působí i jiné společnosti a na recepci mají své poštovní schránky, jejichž prostřednictvím jsme informovali „sousedy“ o praktikách Integry. Když ani tak na naši výzvu nebylo reagováno, přistoupili jsme ke zveřejnění článku o Tomášově případu a mailové akci, která nakonec zabrala.

Znovu se potvrdilo, že organizování se a kolektivní aktivita mají smysl. Tomáš k tomu dodal: „Díky za veškerou podporu a za možnost využít síť podporovatelů SOL!S. Jak se říká, v jednotě je síla. A je to tak.“

Související odkazy:
Další vítězství SOL!SU ve sporu o dlužnou částku
Slovo dalo slovo aneb gentlemanská dohoda, kde se ztratil gentleman

16.3.2017 SOL!S

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací

web Nakladatelstvi Anarchisticke federace

Podporujeme

Uhlí, nebo život? Energetická [r]evoluce v Podkrušnohoří

6. 4. 2017, Praha

4. večer z cyklu Pražské jaro klimatické spravedlnosti …(více)

Benefit na Fotbal proti rasismu

6. 4. 2017, Praha

Benefiční koncert na podporu Fotbalu proti rasismu, každoročně konaném ve Věžničce u Jihlavy (tento rok 5.-7. května). …(více)

Demonstrace: Neničte Kliniku, neničte město!

9. 4. 2017, Praha

Pokud se nic nezmění, Klinika bude pravděpodobně v létě vyklizená. Pojdme to změnit. Přijďte 9. dubna na demonstraci. …(více)

Linuxový workshop

10. 4. 2017, Praha

Nainstalování Linuxu (Linux Mint) na vlastní notebook - instalace samotné linuxové distribuce, doinstalování potřebných aplikací, vyzkoušení & otázky a odpovědi. Zazálohujte si předem svoje data. Večeře bude. …(více)

Zinfest Brno

22. 4. 2017, Brno

Festival (nejen!) punkových a hardcorových fanzinů + koncert …(více)

Fotbal proti rasismu

5. 5. 2017, Věžnička u Jihlavy

Pomalu se probouzíme ze zimního spánku a plánujeme desátej fotbal. Známe datum a známe místo. Všechno ostatní přijde časem. …(více)

Anarchistický knižní festival

13. 5. 2017, Praha

Již pátý Anarchistický knižní festival letos proběhne v sobotu 13. května od 12:00 do 22:00 v Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově, podobně jako v minulých dvou letech …(více)

Benefice Pro Kliniku!

2. 6. 2017, Praha

Benefiční večer na podporu komunitního centra, možná nějakej ten křest, oslava života, veganské hody a možná i nějakej blešák. Více informací již velmi brzy. …(více)

Klimakemp 2017

21. 6. 2017, Most

Vy jste také limity. Pojeďte s námi na KLIMAKEMP. …(více)