Anarchistická federace

Další vítězství SOL!Su

Pražská solidární síť informuje o úspěchu své kampaně za vyplacení dlužné částky zaměstnavatelem.

SOL!S

Kampaň, jejímž cílem bylo vyplacení dlužné částky Tomášovi, bývalému pracovníkovi Integra Czech s.r.o., skončila vítězstvím. Celá částka, o kterou jsme žádali, mu včera přišla na účet.

Integra je jedna z mnoha firem zabývajících se poskytováním lidského kapitálu v podobě pracovníků v oblasti IT do jiných společností, korporací a státních institucí. Tito pracovníci jsou vyhledávání tzv. headhuntery a pak jako externisté využíváni pro vývoj a testování různých aplikací. Stejně se dostal k práci i Tomáš, kterému bylo slíbeno, že kromě standardního ohodnocení mu bude proplacen i jeden zaškolovací den nad rámec podepsané dohody. Ve firmě však pracoval jen několik dní, když byl propuštěn bez slíbeného proplacení zaškolovacího dne.

Vítězství v následném sporu ale nepadlo jen tak z nebe. Připomeňme proto pár kroků, které mu předcházely. Poté, co nás Tomáš kontaktoval, jsme společně napsali výzvu s jeho požadavky a doručili ji manažerovi firmy. Po uplynutí lhůty se však nic nestalo. V budově, kde firma sídlí ale působí i jiné společnosti a na recepci mají své poštovní schránky, jejichž prostřednictvím jsme informovali „sousedy“ o praktikách Integry. Když ani tak na naši výzvu nebylo reagováno, přistoupili jsme ke zveřejnění článku o Tomášově případu a mailové akci, která nakonec zabrala.

Znovu se potvrdilo, že organizování se a kolektivní aktivita mají smysl. Tomáš k tomu dodal: „Díky za veškerou podporu a za možnost využít síť podporovatelů SOL!S. Jak se říká, v jednotě je síla. A je to tak.“

Související odkazy:
Další vítězství SOL!SU ve sporu o dlužnou částku
Slovo dalo slovo aneb gentlemanská dohoda, kde se ztratil gentleman

16.3.2017 SOL!S

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Anarchistický První máj

1. 5. 2017, Praha

Zveme všechny anarchistky a anarchisty, stejně jako ostatní antiautoritáře k účasti na prvomájovém shromáždění „Svátek pracujících – Konec špatné práce!“ v Praze, které bude zahájeno ve dvě hodiny odpoledne na Palackého náměstí a ukončeno na Střeleckém ostrově. …(více)

Prague Tattoo Circus vol.2

4. 5. 2017, Praha

Tattoo Circus is a DIY festival achieved through the collaboration of artists who use creativity to unite people in the anti-prison struggle. It celebrates self-expression whilst exploring the politics of freedom. …(více)

Benefice Pro Kliniku!

2. 6. 2017, Praha

Benefiční večer na podporu komunitního centra, možná nějakej ten křest, oslava života, veganské hody a možná i nějakej blešák. Více informací již velmi brzy. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací

web Nakladatelstvi Anarchisticke federace

Podporujeme

Anarchistický knižní festival

13. 5. 2017, Praha

Již pátý Anarchistický knižní festival letos proběhne v sobotu 13. května od 12:00 do 22:00 v Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově, podobně jako v minulých dvou letech …(více)

Fotbal proti rasismu

5. 5. 2017, Věžnička u Jihlavy

10. ročník antifašistického fotbalového turnaje. Koncerty, přednášky, divadla, workshopy... …(více)

Klimakemp 2017

21. 6. 2017, Most

Vy jste také limity. Pojeďte s námi na KLIMAKEMP. …(více)