Anarchistická federace

Zveme na anarchistický První máj

S potěšením si vás dovolujeme pozvat na První máj anarchistů a anarchistek!

Tentokrát s tématem vynuceným okolnostmi: Válku válce! Po obědě budeme čekat na Střeleckém ostrově a pak se za řevu proletářských sopránů a barytonů vydáme v průvodu vymydlenými pražskými ulicemi.

Jako notoričtí kverulanti vidíme samozřejmě příčiny všech válek mezi národy v kapitalistickém uspořádání společnosti. Ani kdyby ti naši manažeři, co s námi každý den vytírají podlahu, nemasturbovali po večerech nad brožurkami od řezníků jako mistr Sun, Mijamoto Musaši nebo Carl von Clausewitz a nevzhlíželi k pionýrům v Toyotě a General Motors, stejně bychom názor nezměnili. Vždyť „válka je pouze pokračování politiky jinými prostředky“. „Život je boj. Mír je populistické gesto. A válka je vlastně jen takovou ostřejší, leč zdravou soutěží,“ zní z hrdel našich povýšenců. Tady už ani transplantace hlavy nepomůže.

Aby bylo jasno, Barackovi se neklaníme. To, že hulí zelí, ani to, že je nejúspěšnějším dýlerem zbraní, nás nepřesvědčilo o tom, že je dobrým člověkem. Jeho funkce se s dobrotou vylučuje. Žádá si proklatě ostré lokty. Kéž by je alespoň šmelil s grázly všeho druhu, o nichž je známo, že bohatým berou a chudým rozdávají. Jenže on to dýluje bezpáteřním darebákům posuzujícím vše jen z obchodního hlediska a sloužícím za peníze i kdejaké nepravosti. NO, we FUCKING can NOT! Logicky jsme se nikdy neklaněli ani špílmachrům z republikánské strany – ani nikdy nebudeme.

Vladimirovičovi se také neklaníme. Je sice sympatické, že ho světový časopis jednou za ČAS vyhlásí osobností roku, že šnorchluje s medvědy, že vymanil ruskou oligarchii z krize nebo že napráskal salafistům v Čečně, ale i Vláďova funkce se s dobrotou vylučuje a žádá si tvrdé rány.

Nemáváme yankeeským blátošlapům ani zvlčilým pravoslavným motorkářům. A není to proto, že by nám vadily khaki tepláky, lyžařské brýle nebo spařená varlata v těsných kožených kaťatech.

Nelezeme jim do prdele, rádi je tam posíláme. Pryč se všemi dragouny, hulány, kyrysníky a arkebuzíry! Chčijeme na jejich tradiční hodnoty, kolonialismus, otroctví, rasismus, patriarchát, globalizaci a války o zdroje a za zabezpečení investic, tradiční to recept na kapitalistické krize.

Jó a vy, co furt zacláníte v televizi: Zemane, Babiši, Sobotko, Bělobrádku, držte už huby a táhněte makat a vezměte s sebou ten svůj vypečenej ansámbl i s celou tou vyhládlou opozicí. Vaše křesla spálíme a majetek rozdáme, třebaže nejsme takoví ti dobří rodilí organizátoři jako vy.

A vy, jejichž životy nikoho nezajímají, neprivilegované dámy a neprivilegovaní pánové, dívky a chlapci, babičky a dědečkové, jste srdečně zváni. To se rozumí. Přijďte se podívat na Střelecký ostrov na československé a ruské anarchisty a anarchistky a přesvědčte se, že jsou vskutku zlobiví jen ve večerních zprávách.

(Vy, co se chcete v těch zprávách opravdu vidět, zůstaňte raději doma, poněvadž byste museli dělat echt bordel, aby na vás zbylo místo. Večerní program je totiž v tento rušný den nabitý. Nebo jděte na Petřín, tam se bude pod jabloněmi plodit nová generace námezdních diváků.)

První máj anarchistů není jen pro anarchisty. Je pro všechny svobodomyslné a společensky cítící. Je pro všechny, kdo nevolí cestu menšího zla. Pro všechny, kdo volí svou vlastní. Cestu za svobodou, na níž leží velké balíky. Tak je pojďme společně odstranit!

1. května, od 13.00 na Střeleckém ostrově v Praze

https://www.facebook.com/events/357367154467445/

(Od 19.00 v klubu Podnik prvomájový koncert kapel What We Feel, Železná Kolóna, Zlá krev, Thalidomide a Oi Oi Piratoi)

Anarchistická federace
afed.cz
Автономное действие
avtonom.org


Verze pro tisk 19.4.2015 AF
Jak pomoct anarchistkám a anarchistům v Rusku a Ukrajině
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy