Na bylinky: městská divočina léčí
Procházka městskou divočinou, objevování městských bylinek a jejich využití. …(více)
V předvečer smutného sedmého výročí uctily místní skupiny ČSAF Pardubice a Východ památku Otta Absolona a všech obětí rasistického násilí. Na hrob Otta, který padl před sedmi lety nožem neonacisty, byl položen věnec, květiny a zapálené svíce. Bodné rány, které poslaly na smrt romského muže, zasáhly celou místní romskou komunitu i všechny lidi, kterým nejsou lhostejná lidská práva. Především ale zasáhly Absolonovic rodinu, nemocnou družku Romanu a dvě děti, které rok na to osiřely. Je tomu přesně rok, co jsme vyslovili/y přání, aby tato rasově motivovaná vražda, byla tou poslední. Letos v lednu, ale padl nožem neonacisty, tentokrát z ideových důvodů, další člověk, Jan Kučera. I jemu patří květiny, které dnes pokládáme na hrob Otta Absolona.
Procházka městskou divočinou, objevování městských bylinek a jejich využití. …(více)
Promítání filmu. …(více)
15. - 17. 5. 2026, Rohozná u Jihlavy
18. ročník Fotbalu proti rasismu. …(více)
Benefiční koncert. …(více)
[VegaNana] Časť 3: „Alexandra Podhorová - Veganana“ prehrala desaťtisícovú žalobu
www.priamaakcia.sk 13.5.2026[VegaNana] Časť 2: Patrik Gregorovič zmaril kontrolu hygieny, teraz pôsobí v 3 The Clubhouse
www.priamaakcia.sk 11.5.2026Kurdové nejsou k pronájmu. Proč si v souvislosti s invazí do Íránu klademe špatné otázky?
denikalarm.cz 15.3.2026Zlato z genocidy, novodobé otroctví a americké základny. Co přesně obhajují influenceři v Dubaji?
denikalarm.cz 12.3.2026