Anarchistická federace

Píšou jinde : Aktualizace a úvahy týkající se operace „Prometheo“

Toto je kopie článku uveřejněného na abcnews.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://abcnews.noblogs.org/post/2020/06/18/aktualizace-a-uvahy-tykajici-se-operace-prometheo/

Již od zahájení oparace Prometeo v takzvané Itálii se snažíme přinášet důležité informace o situaci stíhaných anarchistů a anarchistek. Tentokrát přinášíme aktualizace a drobná zamyšlení nad vývojem.

21. května 2019 Carabinieri del Ros, které vedl žalobce Piero Basilone a Alberto Nobili z protiteroristického útvaru v Miláně zahájili operaci „Prometheo“. Při ní byla zatčena Natascia, Robert a Beppe. Obvinili je z paragrafu 280 trestního zákoníku (útok s teroristickými motivy), ve vztahu k zasílání výbušných obálek Robertu Sparagnovi a Antoniu Rinaudovi, státním zástupcům, kteří se již dlouho zabývají represemi proti každému, kdo vzdoruje tomuto světu klecí a útlaku. Obvinění se také vztahují k zaslání výbušných obálek Santi Consolovi, bývalému řediteli odboru vězeňské správy, odpovědnému za výstavbu věznic, skutečných míst určených k mučení.

Po několik měsíců se dva soudruzi a jedna soudružka pohybovali v různých věznicích poloostrova, umístěných v sekcích, kde by běžně neměly být, jako je islámská AS2 Sassari a Rossano, AS3 Piacenza a chráněná sekce Pavia. Dne 2. prosince 2019 byl Robert, vězněný v Sassari AS2, propuštěn. Rozhodnutí bylo vydáno poté, co kasační soud v říjnu zrušil příkaz GIP (soudce pro předběžná vyšetřování) pro nedostatek „seriozních znaků viny“. Žádost o propuštění byla podána nejen pro něj, ale i pro Beppeho. Jemu to však bylo zamítnuto. O týden později se horlivý žalobce postavil proti Robertovu propuštění. Podal odvolání, ale celá věc byla zamítnuta a prohlášena za nepřípustnou. V polovině února bylo vyšetřování ukončeno a opakované žádosti o domácí vězení pro Beppeho a Natascii byly zamítnuty.

Více než rok po zatčení bylo naplánováno předběžné slyšení na 22. června v 10 hodin u milánského soudu. Pod záminkou COVIDu, a zejména typu obvinění, by to určitě proběhlo prostřednictvím videokonference, pokud by to nebylo kvůli tomu, že místnosti určené pro vzdálené připojení jsou nepoužitelné kvůli ohni, který zničil mítnosti v soudní budově na konci března. Natascia a Beppe se proto mohou účastnit v soudní síni, ale jednání bude za zavřenými dveřmi.

Po celou dobu odnětí svobody se státní arogance zhmotňuje společně s arogancí milánského státního zastupitelství, a zejména s prokurátora Basiloneho. Ten je dlouho známý pro vyšetřování, ve kterých se pokusil poslat soudruhy na mnoho roků do vězení. Také je známý z procesů proti obsazeným domům, střetů při evakuaci EX CUEM v roce 2013, vyšetřování destrukcí a rabování během mobilizace NO EXPO v roce 2015. A nyní figuruje u operace Prometheo.

V tomto posledním vyšetřování byla Basiloneova inkviziční všemocnost charakterizována neustálými požadavky na přemisťování vězněných, aby je nenechali kontaktovat s podobnými individualitami. Záminkou bývá „potenciální znehodnocení důkazů“. Přemístění na Sassari, Rossano, Piacenza a Pavia byly ve skutečnosti vyžádány, aby se vyzkoušeli nové vězeňské experimenty a dosáhlo se zohyzdění Beppeho v sekci Pavia, kde jsou násilníci a nechvalně známí spolupracovníci s justicí. Kromě toho probíhala cenzura korespondence, která trvala 6 měsíců. Vedla ke zpoždění i zmizení pošty a obtížím v komunikaci mezi vězněmi a vnějším světem.

Od začátku roku 2019 s protianarchistickými operacemi Scintilla, Renata, Prometheo, s těžkými rozsudky, které vyplynuly ze soudního řízení Scripta Manennt, až do posledních dvou operací, Ritrovo a Bialystok, státní zástupci včas odvolali asociační obvinění paragrafu 270 nebo 280 pokud jde o konkrétní fakta využívající směšné zmatky údajných důkazů. Tyto kauzy slouží k eliminaci solidárních zkušeností mezi vzbouřenci, eliminaci přímých zásahů proti státu a jeho zločinům, bojů proti vězením ve všech podobách.

Stát legitimizuje nesmírné násilí, denně působící proti lidem. Přitom označuje jako „terorismus“ odhodlání těch jednotlivců, kteří mají odvahu nebýt spoluúčastníky v tomto ničivém uspořádání, v němž převažuje zákon síly.

Nezajímá nás rozdíl mezi vinnými a nevinnými. Tváří v tvář tomuto světu naruby zopakujeme naši solidaritu s Natascií, Beppem a Robertem. Také se soudruhy nedávno zatčenými v operacích Bialystok a Ritrovo, se všemi těmi, kteří jsou stále vězněni následkem represivních operací z minulých let a všemi, kteří nadále bojují bez strachu a kompromisů.

Tady jsou údaje potřebné k přispění na úhradu soudních a vězeňských výdajů:

– Postepay evolution
made out to Vanessa Ferrara
n° 5333 1710 9103 5440
IBAN: IT89U3608105138251086351095
– Postepay evolution
made out to Ilaria Benedetta Pasini
n° 5333 1710 8931 9699
IBAN: IT43K3608105138213368613377

ADRESY VĚZNĚNÝCH:

NATASCIA SAVIO
C/O C.C. SAN LAZZARO
STRADA DELLE NOVATE 65
29122 PIACENZA, ITALY

GIUSEPPE BRUNA
C/O C.C. DI PAVIA
VIA VIGENTINA 85
27100 PAVIA, ITALY

SVOBODU NATASCII A BEPPEHO!
SVOBODU PRO VŠECHNY!

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefit na FNB Plzeň

24. 7. 2020, Plzeň

Akce na podporu místního kolektivu Food Not Bombs …(více)

Pivo s K115

24. 7. 2020, Praha

Neformální posezení u piva (limošky nebo vína) v Bike Kitchen na Štvanici …(více)

Procházka po Žižkově anarchistickém

12. 9. 2020, Praha

Komentovaná procházka dějinami anarchismu na Žižkově …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)