Анархистская федерация

Что пишут на других сайтах : Fotoreport: konec ropy, konec Shellu

Эта статья является копией статьи, опубликованной на a2larm.cz.
Нет изображений, форматирования и, прежде всего, могла быть тем временем обновлена. Пожалуйста, можете ознакомиться с оригинальным источником:
https://a2larm.cz/2020/05/fotoreport-konec-ropy-konec-shellu/

Aktivisté z hnutí Limity jsme my a Extinction Rebelion obsadili střechy tří pražských benzínek Shell.

„Já bych je srovnal a ze střechy vyházel,“ doporučuje prodavčkám na benzínce potetovaný zákazník. „To je demonstrace, Svobodnej Tibet,“ pokřikuje někdo na demonstranty z parkovacího domu naproti benzínce. „A řekli vám aspoň proč zrovna Shell?“ ptá se na blond odbarvená prodavačka zasahujícího strážníka, který právě dokončil debatu s jedním z aktivistů hnutí Limity jsme my. „Jde o devátého největšího porušovatelke lidských práv a znečišťovatele na světě,“ vysvětluje policista, co právě od aktivistů vyslechl. Pak přichází jeho kolegové a řeší se žebřík, kterým by šestici aktivistů někdo sundal dolů ze střechy čerpací stanice Shell. Pumpa pod Klamovkou je jen jednou ze tří „shellek“, u kterých klimatičtí aktivisté z hnutí Limity jsme my a Extinction Rebellion dopoledne protestovali a z jejichž střech vyvěsili tranparenty: „Energetickou demokracii“, „Klimatickou spravedlnost“ a „Konec ropy, konec Shellu“.

Požadavkem protestujících bylo ukončení aktivit Shellu a její rozpuštění jakýmikoliv legálními, ekonomickými nebo politickými prostředky. Spolu s tím požadují spravedlivou transformaci pro pracující ve fosilním průmyslu a kompenzace všem komunitám a ekosytémům, které aktivita Shellu v historii poškodila. Úterní akce proti Shellu byla mezinárodní a konala se u příležitosti setkání akcionářů v nizozemském Haagu,

Na benzínce pod Klamovkou na ulici Vrchliockého stejně jako jinde znamenalo vyvěšení transparentů po příjezdu policie také dočasné uzavření čerpací stanice z bezpečnostních důvodů. Na benzínce na Vrchlického bylo v jednu chvíli okolo patnácti zasahujících policistů. Nakonec majitelé všech postižených benzínek souhlasili s tím, že akce bude ukončena bez jakéhokoliv postihu směrem k aktivistům. Policie po pár hodinách vyjednávání prostor úplně opustila a aktivisté ze střechy mohli v klidu slézt dolů. Policisté je legitimovali a poté nechali jít.

Версия для печати 19.5.2020 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

Ближайшие мероприятия:

IAF/ИФА/IFA - Интернационал Анархистских Федераций
Сайт издательства Анархистской федерации

Что пишут на других сайтах

Поддерживаем

Social Screenings: In Search Of Balance

9. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(Больше)

Critical Readings: Judith Butler - Undoing Gender (2)

18. 6. 2020, Praha

Kritické čtení. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(Больше)

Social Screenings: Our Brand Is Crisis

23. 6. 2020, Praha

Promítání. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(Больше)

Open talk about Toxic Masculinity

9. 7. 2020, Praha

Diskuse. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Room 1B) …(Больше)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(Больше)