Anarchistická federace

Píšou jinde : Tři osoby jsou venku z vězení

Toto je kopie článku uveřejněného na abcnews.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://abcnews.noblogs.org/post/2019/07/23/tri-osoby-jsou-venku-z-vezeni/

Přinášíme dobré zprávy z tzv. Řecka, Kanady a Mexika. V posledních týdnech zde byli z vězení propuštěny tři osoby aktivní v anarchistickém hnutí.

Nikos Romanos

Anarchista Nikos Romanos byl po šesti letech propuštěn z vězení v Řecku. Nikos byl blízký přítel Alexise Grigoropoulose, anarchisty, který byl zavražděn v Exarchii policií v roce 2008, což vyvolalo anarchistické povstání.

Nikos byl v únoru 2013 zatčen s dalšími třemi lidmi a obviněn z pokusu o ozbrojené loupeže v Zemědělské bance a TT Hellenic Postbank ve Velventu v Kozani. V roce 2012 byl také odsouzen za držení a umístění výbušných zařízení.

Soud, který původně Nikose odsoudil, nepřipustil žádné polehčující okolnosti, včetně jeho dobrého chování ve vězení, ale toto rozhodnutí Nejvyšší soud později zvrátil.

V rozhovoru na začátku letošního roku Nikos prohlásil: „Naším cílem by mělo být vyostření podvratného boje ve všech formách, které může mít, aby se proměnil v skutečné nebezpečí pro každého vládce. Součástí tohoto procesu je rekonstrukce naší historické paměti, takže může sloužit jako kompas pro strategie boje, které využíváme.“

Po celém světě se oslavuje propuštění soudruha, který ve svých revolučních hodnotách zůstal nekompromisní tváří v tvář krutým represím ze strany státu.

Cedar Hopperton

K propuštění Cedar Hopperton došlo v Kanadě, po téměř měsíčním věznění za údajné porušení podmínek podmínečného propuštění. Porušením byl přednes projevu, že policie by neměla být součástí queer komunity a tleskání těm, kteří se postavili proti policii a fašistům.

Luis Fernando Sotelo

Luis Fernando Sotelo, anarchistický vězeň z Mexico City, byl propuštěn 12. července 2019 po čtyřech letech a osmi měsících ve vězení. Zatčen byl 5. listopadu 2014 po demostraci, poblíž University City v Mexico City.

V roce 2016 se Sotelo a několik dalších vězňů podíleli na hladovce v solidaritě s vězeňskou stávkou probíhající ve Spojených státech a proti vězeňskému otroctví. Po propuštění před věznicí spálil vězeňskou uniformu.

View image on Twitter

# Informace čerpány z mediálního projektu Anarchist news anarchistnews.org

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)