Anarchistická federace

Píšou jinde : Sydney Solidarity Network dosáhlo vyplacení dlužné mzdy v restauraci

Toto je kopie článku uveřejněného na solis.451.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://solis.451.cz/sydney-solidarity-network-dosahlo-vyplaceni-dluzne-mzdy-v-restauraci/

Melinda, která pracovala v restauraci New Star Kebab v Auburne (předměstí Sydney), nedostala zaplaceno mzdu za čtyři týdny své práce. Společně se svazem ASF a solidární sítí ze Sydney proto vytvořili kampaň, která zahrnovala protestní akce a bojkot restaurace.

První přímá akce se uskutečnila před vstupem do restaurace. Aktivisté informovali hosty o situaci v podniku a chování jeho vedení. Reakce byla velmi příznivá, lidé byli rozhořčeni a mnozí odmítli využít služeb restaurace. Vedení zavolalo policii, která však neměla žádný důvod proti protestujícím zasáhnout, jelikož neblokovali chodník.

Protest skončil vzkazem účastníků, že pokud do týdne nedojde k vyplacení dlužné mzdy, akce budou pokračovat. Majitelé se rozhodli, že nebudou riskovat další ztráty a dlužnou částku vyplatili.

Tímto gratulujeme Sydney Solidarity Network k jejich vítězství. Jsme přesvědčeni, že podobných případů se v Praze odehrává každoročně nespočet a budeme rádi, pokud se podobně poškození ozvou a společnými silami můžeme následně získat peníze, které vám náleží. Případně budeme rádi za jakoukoliv podporu a účast dobrovolníků na protestních akcích. V každém případě nás můžete kontaktovat na mailové adrese solispraha@riseup.net a následně se dle svých možností zapojit.

10.10.2017 solis.451.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Marné čekání

26. 11. 2017, Praha

Tato akce bude pojata mezinárodně – bude se konat v den narozenin neprávem odsouzeného ukrajinského aktivisty Olexandra Kolčenka, 26. listopadu, na různých letištích ve světě. …(více)

Benefice na Salé

2. 12. 2017, Praha

Bude to stejně skvělé jako loni, možná i o fous lepší! Letošní téma bude VESMÍRNÉ, tak se nestyďte podle toho obléknout. Welcome drinky budou, jídlo bude, zábava bude, všechno bude, tak doražte a vemte kámoše! …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme