Anarchistická federace

Píšou jinde : Sydney Solidarity Network dosáhlo vyplacení dlužné mzdy v restauraci

Toto je kopie článku uveřejněného na solis.451.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://solis.451.cz/sydney-solidarity-network-dosahlo-vyplaceni-dluzne-mzdy-v-restauraci/

Melinda, která pracovala v restauraci New Star Kebab v Auburne (předměstí Sydney), nedostala zaplaceno mzdu za čtyři týdny své práce. Společně se svazem ASF a solidární sítí ze Sydney proto vytvořili kampaň, která zahrnovala protestní akce a bojkot restaurace.

První přímá akce se uskutečnila před vstupem do restaurace. Aktivisté informovali hosty o situaci v podniku a chování jeho vedení. Reakce byla velmi příznivá, lidé byli rozhořčeni a mnozí odmítli využít služeb restaurace. Vedení zavolalo policii, která však neměla žádný důvod proti protestujícím zasáhnout, jelikož neblokovali chodník.

Protest skončil vzkazem účastníků, že pokud do týdne nedojde k vyplacení dlužné mzdy, akce budou pokračovat. Majitelé se rozhodli, že nebudou riskovat další ztráty a dlužnou částku vyplatili.

Tímto gratulujeme Sydney Solidarity Network k jejich vítězství. Jsme přesvědčeni, že podobných případů se v Praze odehrává každoročně nespočet a budeme rádi, pokud se podobně poškození ozvou a společnými silami můžeme následně získat peníze, které vám náleží. Případně budeme rádi za jakoukoliv podporu a účast dobrovolníků na protestních akcích. V každém případě nás můžete kontaktovat na mailové adrese solispraha@riseup.net a následně se dle svých možností zapojit.

10.10.2017 solis.451.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Od demokracie k osvobození

1. 10. 2018, Praha

Jaký je rozdíl mezi vládou a autonomní samosprávou? Přijď diskutovat s členem kolektivu CrimethInc. …(více)

All You Need Is Less

5. 10. 2018, Brno

Benefiční koncert na Food Not Bombs …(více)

Benefit pro Save the Syrian Children

6. 10. 2018, Praha

…(více)