Anarchistická federace

Píšou jinde : Nastal Den D: jak mohu pomoci?

Toto je kopie článku uveřejněného na greenaction.noblogs.org.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://greenaction.noblogs.org/post/2018/09/08/nastal-den-d-jak-mohu-pomoci/

Den D je tu! Pozemní stavby sloužící k obraně lesa byly zničeny, stejně jako některé domy na stromech a také PADL PRVNÍ STROM. Evikce s sebou vždy nese kácení stromů, a proto se musíme právě těď zmobilizovat a pokusit se ubránit a narušit evikci a kácení lesa všemožnými způsoby.

Přijď do lesa, ať už sám/sama nebo se svojí afinitní skupinou a ukaž svou solidaritu – pomocí lezeckých akcí, malováním banerů, vylepováním plakátů, sabotážemi, demonstracemi, přednáškami…čímkoliv…všechno je možné! Šiřte zprávy o destrukci hambachského lesa, který je 12 000 let starým lesem, kde dochází k boji proti těžbě uhlí a zároveň proti kapitalistickému systému, kterému je tento odpor trnem v mamonem posedlém oku německého konstitučního státu.

Jak se do lesa dostanu?

V momentální chvíli je kolem lesa rozsáhlá policejní přítomnost, která příchozím ztěžuje situaci. Ale po vedlejších cestách a pod rouškou noci je to stále možné.

Navíc je tu ale hra s názvem Aktion Unterholz, ve které jsou naplánovány každodenní návštěvy lesa za podpory velké skupiny lidí ze Dne D + 1 (tak byl pojmenovaný první den po Dni D), které mají za cíl blokovat těžké stroje určené k evikci kempu. K této skupině se můžete přidat a následně zapojit do blokády. V rámci této skupiny bude docházet i k dalším akcím. Více informací v němčině: Aktion Unterholz

Solidární akce

Napište, pokud plánujete solidární akci nebo nám zašlete fotografie, které můžeme uveřejnit v našem kalendáři a na blogu. Pokud sdílíte informace a fotografie na twitteru, využijte hashtagy #hambibleibt #hambacherforst.

Co k tomu potřebuji?

Aktuální seznam věcí:

    Léky, které užíváte
    Spacák
    Stan
    Karimatku
    Maskáčové oblečení (kalhoty, bundu, něco na hlavu)
    Kvalitní boty
    Čelovku nebo baterku
    Sedací úvazek, pokud nějaký máte, jinak jich je pár na místě
    Zapalovač
    Zubní kartáček
    Nože, pracovní rukavice
    Pokud možno: kameru k zaznamenávání událostí jako je například policejní násilí
    Vodu, veganské jídlo – obvykle k dispozici v lese, ale momentálně to není vždy jisté
    Hezkou knihu
    Bezpečný akční telefon
    Hudební nástroj a jakékoliv krásné věci, které nebudete postrádat

Bez boje nejsme ochotni přijmout to, co se právě v lese děje. Pokud nebude pokračovat okupace lesa, bude mít RWE otevřenou bránu k ničení a vyhlazení tohoto výjmečného lesa a všech živých tvorů, kteří v něm žijí. To vše ve jménu chamtivosti, za účelem vykopání uhelných ložisek.

Mezitím se tento les stal ohniskem celého hnutí a díky okupaci a všem přidruženým účastníkům vznikla veřejná debata na různých politických i společenských úrovních. Bojujme společně a ukažme naše rozhořčení a naši solidaritu. Vytvářejme afinitní skupiny a nenechme v klidu kapitalistické vládce, aniž bychom bojovali za náš divoký, zalesněný a překrásný svět.

Dodatek: Momentálně je policie opět mimo les, takže není jasné kdy a kolik toho bude zničeno a pokáceno. Každopádně došlo ke zničení barikád a pozemních budov a zároveň nevíme, kdy se policie a RWE vrátí, aby dokončili evikci. Každopádně došlo ke stanovení data k vykácení lesa na 14.10. COŽ NEZNAMENÁ, ŽE PŘED TÍM NEDOJDE K EVIKCI! Takže přijeďte a vemte s sebou stavební materiál, trvanlivé jídlo a radikálně dobrou náladu.

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Veřejné plénum Radikální knihovny

31. 1. 2019, Praha

Pojďme se společně pobavit o budoucnosti Radikální knihovny, která již čtvrtým rokem přispívá k rozvoji kritického myšlení. Cílem Knihovny je nabízet přístup k často nedostupným knihám a publikacím, které se věnují teoretickým základům levicových hnutí a reflexi angažovaného přístupu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme