Anarchistická federace

Píšou jinde : Svobodu pro Hichama a všechny migranty

Toto je kopie článku uveřejněného na anarchistblackcross.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
http://anarchistblackcross.cz/2018/07/31/svobodu-pro-hichama-a-vsechny-migranty/

Hicham je migrant ze severní Afriky, žijící v Aténách. Je členem squatské komunity Exarchie. Hicham byl zatčen v červnu tohoto roku na ulici během policejní kontroly. Od té doby byl držen v cele na policejní stanici Kallidromiou.

Hicham, který je odborovým organizátorem a součást iniciativy neregistrovaných uprchlíků, byl během prvních deseti dnů zcela izolován a byl mu odepřen jakýkoli kontakt s vnějším světem, včetně manželky a dítěte. Stejně jako mnoho migrantů nemá pravidelný přístup k návštěvám, žádné právní poradenství, žádný překlad, žádné informace o svém případu a budoucnosti. Místo toho se setkává s neustálým ponižováním, násilím a psychickým mučením ze strany represivních, rasistických orgánů státu. Podmínky v těchto policejních celách jsou nelidské. Jsou to díry, které jsou určeny k rozdrcení vězně, což vede k těžké depresi a duševním onemocněním. Odmítání jakýchkoli informací o délce zadržení znamená mučení. Ačkoli Hicham má právní dokumenty v Belgii, je chycen v pasti státního soudního systému.

Státní fašistická politika se v plné míře rozvíjí do protimigrantské podoby. Oni jsou obětními beránky, zbaveni veškeré důstojnosti. Rozsah je mezinárodní a hranice Evropy jsou nyní válečnými liniemi. Každodenní zabíjení, mučení, masové uvěznění a deportace se staly běznými. Nové koncentrační tábory jsou plánovány bez ohledu na lidské potřeby.

Hichamův případ je jen jedním příkladem z tisíců migrantů a uprchlíků uvězněných v administrativní vazbě po celé zemi. Jediný důvod je, že nemají správné doklady! To je fašistická povaha systému, který kategorizuje a kriminalizuje lidi, aby je využil. Pouze solidarita může tyto lidi zviditelnit, aby jejich případy byly známé. K tomu dochází v Exarchii v době, kdy stát provádí plán úplné kontroly a podmanění tohoto sousedství, protože je to sousedství odporu!

Obnovené policejní zásahy se staly každodenní realitou. Mnoho uprchlíků a členů našich squatterských komunit bylo zbito a zadrženo. Exarchie je a měla by zůstat místem přímé politické akce, sebeorganizací utlačovaných, místem rozmanitosti a svobody. Přistěhovalce a vězněné můžeme komunitně podporovat prostřednictvím jednotné akce proti státu.

Solidarita je naše zbraň a náš klíč.

Soudruzi z New Babylon, Gare, Rosa de Foc, obyvatelé squatů Koukaki, Clandestina a další squatů Exarchie

zdroj: https://actforfree.nostate.net/?p=31134#more-31134

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme