Anarchistická federace

Píšou jinde : Svobodu pro Hichama a všechny migranty

Toto je kopie článku uveřejněného na anarchistblackcross.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
http://anarchistblackcross.cz/2018/07/31/svobodu-pro-hichama-a-vsechny-migranty/

Hicham je migrant ze severní Afriky, žijící v Aténách. Je členem squatské komunity Exarchie. Hicham byl zatčen v červnu tohoto roku na ulici během policejní kontroly. Od té doby byl držen v cele na policejní stanici Kallidromiou.

Hicham, který je odborovým organizátorem a součást iniciativy neregistrovaných uprchlíků, byl během prvních deseti dnů zcela izolován a byl mu odepřen jakýkoli kontakt s vnějším světem, včetně manželky a dítěte. Stejně jako mnoho migrantů nemá pravidelný přístup k návštěvám, žádné právní poradenství, žádný překlad, žádné informace o svém případu a budoucnosti. Místo toho se setkává s neustálým ponižováním, násilím a psychickým mučením ze strany represivních, rasistických orgánů státu. Podmínky v těchto policejních celách jsou nelidské. Jsou to díry, které jsou určeny k rozdrcení vězně, což vede k těžké depresi a duševním onemocněním. Odmítání jakýchkoli informací o délce zadržení znamená mučení. Ačkoli Hicham má právní dokumenty v Belgii, je chycen v pasti státního soudního systému.

Státní fašistická politika se v plné míře rozvíjí do protimigrantské podoby. Oni jsou obětními beránky, zbaveni veškeré důstojnosti. Rozsah je mezinárodní a hranice Evropy jsou nyní válečnými liniemi. Každodenní zabíjení, mučení, masové uvěznění a deportace se staly běznými. Nové koncentrační tábory jsou plánovány bez ohledu na lidské potřeby.

Hichamův případ je jen jedním příkladem z tisíců migrantů a uprchlíků uvězněných v administrativní vazbě po celé zemi. Jediný důvod je, že nemají správné doklady! To je fašistická povaha systému, který kategorizuje a kriminalizuje lidi, aby je využil. Pouze solidarita může tyto lidi zviditelnit, aby jejich případy byly známé. K tomu dochází v Exarchii v době, kdy stát provádí plán úplné kontroly a podmanění tohoto sousedství, protože je to sousedství odporu!

Obnovené policejní zásahy se staly každodenní realitou. Mnoho uprchlíků a členů našich squatterských komunit bylo zbito a zadrženo. Exarchie je a měla by zůstat místem přímé politické akce, sebeorganizací utlačovaných, místem rozmanitosti a svobody. Přistěhovalce a vězněné můžeme komunitně podporovat prostřednictvím jednotné akce proti státu.

Solidarita je naše zbraň a náš klíč.

Soudruzi z New Babylon, Gare, Rosa de Foc, obyvatelé squatů Koukaki, Clandestina a další squatů Exarchie

zdroj: https://actforfree.nostate.net/?p=31134#more-31134

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Existenční večírek

26. 3. 2019, Praha

V úterý 26. března 2019 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. První číslo tohoto roku je věnováno zapatistickému povstání. Večírek začíná v 19.00, od 18.30 proběhne společná večeře. Nejen aktuální číslo, ale i ta starší, budou na místě k zakoupení. …(více)

Trouble #16 Spiknutí v dobách odporu

27. 3. 2019, Praha

Šestnáctý díl Troublu se věnuje protestům, které následovaly po 20. lednu 2017 po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tyto protesty byly součástí velké kampaně #DisruptJ20. Po těchto prostestech bylo více než 200 lidí zadrženo policií. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon: The Wretched of The Earth

4. 4. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

Zinfest 2019

13. 4. 2019, Brno

Čtvrté pokračování festivalu samizdatových tiskovin …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)