Anarchistická federace

Píšou jinde : Letošní Klimakemp se odehraje nedaleko Litvínova

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2018/06/letosni-klimakemp-se-odehraje-nedaleko-litvinova/

Účastníky klimatického tábora na konci června čekají přednášky, praktické workshopy i protestní akce proti těžbě a spalování uhlí.

Hnutí Limity jsme my dnes oznámilo, že se druhý ročník klimatického kempu bude konat v Louce u Litvínova. Protestní akce proti těžbě a spalování uhlí se uskuteční ve dnech od 27. června do 1. července. Podobně jako minulý rok budou první tři dny věnované přednáškám a workshopům zaměřeným na otázky energetiky a hledání alternativ k fosilním palivům. Následovat má takzvaný akční víkend, při kterém se má odehrát několik protestních akcí. „Klimatický kemp poskytuje zázemí pro odvážné a nenásilné akce občanské neposlušnosti proti uhelným infrastrukturám,“ píší pořadatelé v pozvánce pro účastníky Klimakempu.

Loni v červnu se účastníci utábořili na kraji Horního Jiřetína, odkud o víkendu vyrazili na protestní pochod po hranicích přilehlého lomu Československé armády. Asi sto čtyřicet z nich pak nenásilně zablokovalo provoz uhelného dolu Bílina.

Pořadatelé z hnutí Limity jsme my zdůvodňují protestní akci zhoršujícím se stavem globálního klimatu v důsledku spalování fosilií. Hlásí se ke světovému hnutí za klimatickou spravedlnost, které organizuje podobné tábory v Německu, Rakousku nebo Nizozemí. „Zásadní debata o změnách klimatu, které ohrožují naší společnou budoucnost, a přechodu na čistou a spravedlivou ekonomiku prakticky neprobíhá. Inspirováni akcemi hnutí za klimatickou spravedlnost jsme se i my rozhodli postavit těžbě a spalování uhlí,“ píší v závěru pozvánky.

Během klimatického tábora bude přednášet například Eva Fraňková z Katedry environmentálních studií v Brně nebo politolog a environmentální aktivista Tadzio Müller. Martin C. Putna vystoupí s workshopem na téma Jak (ne)mluvit na demonstraci.

Verze pro tisk 11.6.2018 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme