Anarchistická federace

Píšou jinde : Fotoreport: Fotbal proti turismu

Toto je kopie článku uveřejněného na a2larm.cz.
Postrádá obrázky, formátování a zejména mohla být mezičasem aktualizována. Pokud možno, přečtěte si jej z originálního zdroje, prosím:
https://a2larm.cz/2018/03/fotoreport-fotbal-proti-turismu/

Protestní happening za omezení turismu, který zvyšuje ceny a vytlačuje obyvatele z centra Prahy.

Dva týmy, diváci, rozhodčí i doprovodný samba band se sešli 11. března před polednem ve spodní části Václavského náměstí, aby fotbalovým zápasem v ulicích protestovali proti turismu v Praze. Jako hřiště jim nakonec posloužila ulice V kotcích, kde nejprve odehráli exhibiční zápas a pak do hry zapojili také diváky a divačky.

„Je to akce zaměřená také proti Magistrátu hlavního města Prahy a radnici Prahy 1. Potažmo proti tomu, jak hospodaří se svým majetkem a zachází s obyvateli centra, kterých je zhruba tolik, kolik je prstů na obou rukách,“ píšou pořadatelé v průvodním textu, který rozdávali kolemjdoucím. „Zatímco domy v centru chátrají a čekají, až se z nich stanou developerské projekty, hotely nebo nákupní centra, lidé se stěhují do paneláků na Čerňák. Vyprázdněné centrum působí spíš jako divadelní kulisy než jako město pro život,“ dodávají. Organizátoři akce také představili své požadavky, mezi kterými uvedli plošný zákaz Airbnb, znovunabytí bytů a obchodů do majetku města nebo zavedení regulovaného nájmu a vytvoření sociálního bydlení v centru. Dále ve svém prohlášení požadují legalizaci squatingu a investice do lokální kultury.

Verze pro tisk 12.3.2018 a2larm.cz
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Linux workshop

17. 12. 2018, Praha

Instalace Linuxu a svobodného software, sdílení zkušeností s linuxem a různými programy. Co víme, s tim poradíme, co nevíme tak si společně přečteme v dokumentaci nebo na nějakym z těch interneti. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme