Анархистская федерация

Что пишут на других сайтах : Padesát lidí zablokovalo restauraci Řízkárna, která okrádá zaměstnance

Эта статья является копией статьи, опубликованной на solidarita.noblogs.org.
Нет изображений, форматирования и, прежде всего, могла быть тем временем обновлена. Пожалуйста, можете ознакомиться с оригинальным источником:
http://solidarita.noblogs.org/post/2015/01/11/padesatka-osob-zablokovala-restauraci-rizkarna-ktera-okrada-zamestnance/

V neděli 11. 1. 2015 se v pražské restauraci Řízkárna, která je součástí Babiččina rozvozu jídel, uskutečnil další protest za vyplacení dlužných mezd. Protestující zablokovali stoly uvnitř restaurace s tričky, na nichž byl nápis „Stop nevyplácení mezd v Řízkárně“. Současně demonstrovali před restaurací. Zúčastnili se jak poškození, tak lidé, kteří jejich cíle podporují. Akci zorganizovala Mostecká a Pražská solidární síť a zúčastnilo se jí přes 50 osob.

 

Když paní Anna S. skončila v pracovním poměru v restauraci Řízkárna, zůstal jí zaměstnavatel dlužný poslední mzdu. Setkala se jen s výmluvami a ignorací. Situaci, ve které se ocitá stále více pracujících, se Anna S. rozhodla řešit aktivně. Kontaktovala skupinu vzájemné pomoci – Mosteckou solidární síť (MSS). Ta ve spolupráci s Pražskou solidární sítí (Solis) oslovila majitele Řízkárny a vyzvala ho k zaplacení dlužné mzdy. Na výzvu nereagoval, tak začaly obě skupiny organizovat protesty.

Ke kampani se přidali další, kterým nebyla vyplacená mzda. Předpokládá se, že poškozeny byly desítky osob a neproplaceny úhrnem statisíce korun. „Potvrdila se domněnka, že jde o standardní postup zaměstnavatele v restauraci Řízkárna,“ uvedl jeden z organizátorů kampaně Lukáš Borl. „Nedělní protest je dalším krokem ke zviditelnění kauzy. Účastníci protestu od 12:00 do 16:00 obsadili polovinu stolů v restauraci. Každý z nich si objednal pouze jeden nápoj, a znemožňoval tak běžnou tržbu v čase obědů. Protestující zároveň informovali běžné zákazníky o nevyplácení mezd a o dalších praktikách provozovatele restaurace Vladimíra Krulce, mezi které patří například šikanování zaměstnanců“, přibližuje protest Borl.

Mostecká a Pražská solidární síť sdružují pracující, nezaměstnané, studenty a důchodce. Vychází z poznání, že jednotlivec sám je proti jednání chamtivých zaměstnavatelů bezbranný. Sítě jsou volným sdružením osob, které hají své členy prostřednictvím kolektivních přímých akcí, tedy bez spoléhání na politické a úřední zastupitele.

_________

Mluvčí pro tuto akci: Lukáš Borl, telefon: + 420 605 929 623

Что пишут на других сайтах

Ссылки

Antifašistický pochod za přirodu

15. 11. 2025, Ostrava

Demonstrace …(Больше)

Autorská beseda nad knihou Den rodičů

16. 11. 2025, Praha

Setkání s rodiči padlého anarchisty Dmitrije „Lešije“ Petrova …(Больше)

Benefice pro Solidarity Collectives

22. 11. 2025, Brno

Koncert …(Больше)

Mezinárodnímu den solidarity s lidem Palestiny

29. 11. 2025, Praha

Protestní pochod …(Больше)

Warm up před AFA festem 2026

28. 3. 2026, Praha

Koncert …(Больше)

AFA fest 2026

1. - 2. 5. 2026, Praha

Dva dny plné hudby, promítání, přednášek... k 30. výročí založení AFA …(Больше)